Úterý 7. dubna 2020svátek má Heřman, Hermína 19 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V Praze na holešovickém Výstavišti začíná Matějská pouť. Nabídne přes stovku atrakcí

Pro návštěvníky je připraveno 115 atrakcí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pro návštěvníky je připraveno 115 atrakcí. | foto: ČTK

Praha  Na holešovickém Výstavišti v Praze v sobotu začíná Matějská pouť. Na návštěvníky čeká 115 atrakcí, o 15 více než loni. Novinkou je například 55 metrů vysoké kolo s uzavřenými kabinkami, nebo atrakce King, která lidi přetáčí různými směry. Pouť potrvá do 13. dubna.

Také letos se do Prahy vrátí například atrakce Super Mouse, Katapult nebo 80metrový řetízkový kolotoč. Ceny zůstaly stejné jako loni - mezi 30 a 150 korunami. Víkendové vstupné je 30 korun, ve všední dny se neplatí. Kromě hlavního vstupu budou moci nově chodit lidé také ze Stromovky, další vchod najdou u spodní vjezdové brány.

Podruhé budou součástí Matějské pouti sobotní farmářské trhy. Lidé si na nich koupí sýry, svíčky nebo bižuterii. Na Výstavišti bude také řada stánků s občerstvením.

Den pro handicapované děti a děti z dětských a azylových domovů se letos koná 23. března. Zdarma se svezou na atrakcích a poslechnou si koncert.

Historii Matějské pouti eviduje Národní knihovna v záznamech od roku 1595. Díky únorovému svátku svatého Matěje jde o první jarní pouť v Evropě.

Původní poutě se konaly v místech, kde se dnes říká Na Babě nebo U Matěje. Postupně se posouvaly k současnému Vítěznému náměstí a stanici metra Hradčanská. V areálu Výstaviště, tehdy oficiálně pojmenovaném Park kultury a oddechu Julia Fučíka, se pouť poprvé konala v roce 1963.

Premium

KOMENTÁŘ: Koronavirus je hrou o čas. Do roka onemocníme všichni

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nejdéle do roka koronavirem onemocníme všichni. Jde jen o to, aby se lidé s těžším průběhem choroby mohli během...

Premium

Úspěšný recept na koronavirus pochází z Číny a zní jasně: Chce to být tvrdý!

Lidé v ochranných rouškách během ranní dopravní špičky v Pekingu (9. března... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Inspirace pro svět: Jak se vlastně Číně podařilo silně zkrotit zákeřnou chorobu? Zatímco pro většinu Západu se...

Premium

Koronavirus nám vletěl do imunitně naivní populace, tvrdí parazitolog Ježek

Petr Ježek, primář laboratoře klinické mikrobiologie a parazitologie nemocnice... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tým primáře Oddělení klinické mikrobiologie a parazitologie Petra Ježka z příbramské oblastní nemocnice je jedním z...