Pondělí 18. ledna 2021svátek má Vladislav -4 °C sněžení Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V Praze přibylo v pondělí 457 případů covidu, nejméně za šest dní

JIP na Klinice infekčních chorob nemocnice Na Bulovce v Praze. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy JIP na Klinice infekčních chorob nemocnice Na Bulovce v Praze. | foto:  Dan Materna, MAFRA

Praha V Praze přibylo v pondělí 457 potvrzených případů onemocnění covid-19, je to nejméně za šest dní. Vyplývá to z dat na webu ministerstva zdravotnictví.

Od začátku epidemie potvrdily laboratoře 18 789 pozitivních testů v metropoli, přes 10 100 lidí se z nemoci už vyléčilo a 173 pacientů s onemocněním covid-19 zemřelo. S nemocí se tak nyní potýká 8505 lidí.

Praha je epidemiologicky nejvíce zasaženým regionem v zemi. Nárůst v posledních týdnech zrychlil. Zatím nejvíce případů za jeden den - 674, odhalily laboratoře ve čtvrtek v minulém týdnu. V pátek nárůst klesl na 529, v sobotu na 479 a v neděli pak překonal pětistovku.

V minulých týdnech byla Praha jedním z regionů s nejvýraznějším nárůstem počtu nakažených v přepočtu na 100 000 obyvatel za poslední týden. V posledních dnech ji ale značně předstihly jiné regiony. 

Podle webu ministerstva zdravotnictví bylo v Praze za posledních sedm dní zaznamenáno zhruba 239 nových případů covidu-19 na každých 100 000 obyvatel. Největší nárůst je nyní na Uherskohradišťsku s více než 380 případy a na Náchodsku s nárůstem o víc než 280 nakažených na 100 000 obyvatel za uplynulý týden.

Data za Prahu dosud zveřejňovala pražská hygienická stanice vždy vpodvečer k 18:00, nárůst byl počítán za uplynulých 24 hodin. Od úterka jsou kvůli sjednocení vykazování údajů publikovány na webu ministerstva zdravotnictví, počítány jsou za celý jeden kalendářní den. Údaje se proto od předchozích dat liší, hygienická stanice také nezahrnovala případy, které zjistí jiné laboratoře a hygienici je zatím neověřili.

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Srovnávací test Škody Octavie a Scaly | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...