Středa 30. listopadu 2022, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Praze se na rohu Mánesovy a Italské propadla vozovka. Hasiči povolali jeřáb

Česko

  9:06aktualizováno  9:31
PRAHA - V Praze na Vinohradech u křižovatky Mánesovy a Italské ulice se ve čtvrtek ráno pod vozem, které čistí kanalizace, propadla vozovka zhruba o dva metry. V místě je omezena doprava. Řekla to policejní mluvčí Andrea Zoulová. Na místě jsou hasiči, k vyproštění povolali podle informací z twitteru jeřáb.

Vozovka se propadla pod vozidlem Technických služeb. foto: Pavla Klementová

„Propad by měl být o dva metry, z důvodu mimořádné události je tam omezena doprava,“ řekla mluvčí. Aktuálně se částečné omezení týká samotného místa propadu vozovky na křižovatce ulic Mánesova a Italská. Úsek je osazen dopravním značením, uvedla policie na twitteru. Na místě jsou hasiči, k vyproštění povolali jeřáb. „Vozidlo váží 16 tun a je zaklíněné zadní nápravou v propadlé části komunikace v kanálu,“ uvedli na twitteru. 

Vozidlo musel vyprošťovat jeřáb.
Vozovka se propadla pod vozidlem Technických služeb.

Vůz pražské firmě Herčík a Kříž. „Je to náš vůz, jsem rád, že se nikomu nic nestalo,“ řekl Jan Kříž z vedení firmy. Škodu na voze odhadl zhruba na 100 000 korun. Pracovníci z Technické správy komunikací (TSK) prověřují okolnosti události. „Zatím nemám bližší informace,“ řekla mluvčí TSK Barbora Lišková.

„ V důsledku propadlé vozovky v Italské ulici došlo v centru Prahy k omezení provozu. Uzavřena je ulice Italská v úseku Na Smetance-Vinohradská, Anny Letenské v úseku Polská-Vinohradská a Mánesova v úseku Balbínova-Budečská. Policie doporučuje řidičům použít objízdnou trasu,“ uvedla na svém Twitteru policie.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat