4. prosince 2017 15:41, aktualizováno  17:05 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V Praze sjel autobus MHD do příkopu. Hasiči vyprostili 3 zraněné

Událostí se zabývají dopravní policisté, zjišťují okolnosti dopravní nehody. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Událostí se zabývají dopravní policisté, zjišťují okolnosti dopravní nehody. | foto: Leoš Kučera, HZS

Praha Hasiči ze dvou jednotek zasahují u nehody autobusu MHD číslo 240 společnosti Arriva. Autobus sjel v ulici K Dubečku v pražských Dolních Měcholupech do příkopu a převrátil se na bok. 3 zranění byli převezeni do vinohradské nemocnice s lehčími zraněními.

„Nehoda nebyla vážná. Autobus se položil na bok a měl zablokované dveře. Lidé nemohli sami odejít, hasiči jim pomáhali. Celkem pomáhali ven asi 7 cestujícím s lehčími zraněními,“ uvedl pro Lidovky.cz mluvčí pražských hasičů, kteří na místě zasahovali.

Nehoda se stala kolem 15:00, ulice se uzavřela, autobus musel být vyproštěn.

Podle mluvčí záchranné služby Praha na místě pracovali dvě záchranářské posádky a inspektor. Podle posledních informací se na místě jednalo o tři zraněné - dvě ženy a jednoho muže. Poranění byla lehčí, všichni zůstali při vědomí.  „Převezli jsme je do vinohradské nemocnice na ortopedii. Asi pětačtyřicetiletá žena měla úraz ruky, pětapadesátiletá úraz nohy a asi čtyřicetiletý muž úraz kolene,“ upřesnila mluvčí.

Komunikace je podle pražského dopravního podniku uzavřena. Linky 111, 240 a 329 jsou odkloněny a neobsluhují zastávky Dubeček, Lázeňka a Za Pavilonem.

Nehoda se stala v pondělí odpoledne, kolem 15:00.  Událostí se zabývají dopravní policisté, zjišťují okolnosti dopravní nehody, dodal Jan Daněk za pražskou policii.

Po dobu vyproštění autobusu byla silnice uzavřená a autobusy MHD jezdily odklonem, provoz byl znovu obnoven v 17:13, uvedl dopravní podnik na webu.

, Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz