Středa 8. února 2023, svátek má Milada
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Praze se skvěle dívá na televizi, blogují tenistky

Česko

Píší, kam chodí na večeři, kdo je doprovází, co dělají před utkáním i po něm. Už třetím rokem o sobě tenistky prozrazují na blogu internetové stránky WTA Tour různá tajemství.

PRAHA Letos poprvé letí do světa díky ukrajinským sestrám Bondarenkovým zajímavosti ze zákulisí pražského turnaje ECM Prague Open. „Musely jsme k veterináři, protože můj pejsek trochu kašlal. Doktor dal Princezně injekci a už je na tom lépe,“ psala v úterý Kateryna Bondarenková, která předtím v prvním kole porazila svoji sestru Aljonu. „Nesnáším tyhle zápasy, pokud nejsou ve finále.“

Tenistky na internetu odhalí, co ráno před zápasem snídají, jak se na své duely připravují, jak po nich odpočívají. „Nám se tady skvěle kouká na televizi, protože tu mají všechny ruské kanály!“ potěšilo Katerynu Bondarenkovou. O tom, co tenistky v Praze dělají, se internetoví čtenáři prvně dozvědí rovněž ve videoblogu na stránkách českého Protenisu. Petra Kvitová je v něm provede od rána přes zápas až k večeru.

„K snídani jsem měla vločky a mám tady i dvě kamarádky,“ odhalila fedcupová reprezentantka. Nebála se ukázat svůj hotelový pokoj. „Je tady nepořádek, ale na tři holky to je normální,“ smála se letošní vítězka turnaje v Hobartu.

Na oficiální stránce ženského okruhu WTA zatím o sobě z českých tenistek psaly jen dvě hráčky. Před třemi lety byla jednou z prvních blogujících tenistek Nicole Vaidišová. Tehdy ještě hráčka stoupající k výšinám o sobě psala z amerického Stanfordu.

Jak Ulihrach kupoval porsche Délka blogu je závislá na úspěšnosti hráčky v turnaji. Současná česká jednička Iveta Benešová letos v Estorilu vypadla hned v prvním kole a záhy Portugalsko opustila. „Brzy se vám ozvu znovu a doufám, že to příště bude mnohem delší,“ končila Benešová svůj text.

Vedle seriózních informací se dá v blozích vyčíst mnoho perliček. Například ve videoblogu z českého mistrovství republiky v Ústí nad Orlicí před 14 dny potvrdil Bohdan Ulihrach historku, že si svůj vůz Porsche jel před deseti lety koupit tramvají a peníze si vezl v igelitce. „Nebylo to všechno, ale to je minulé století, teď už bych to neudělal,“ uvedl bývalý 22. hráč světa.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!