Neděle 17. října 2021, svátek má Hedvika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Praze už je nyní téměř 14 800 lidí nakažených covidem, za čtvrtek přibylo 1149 případů

Česko

  7:55aktualizováno  8:32
PRAHA - V Praze ve čtvrtek přibylo 1149 potvrzených případů nemoci covid-19. Ve srovnání se středou to sice bylo o 123 případů méně, i tak je to ale třetí nejvyšší denní nárůst počti infikovaných v metropoli od začátku epidemie. Aktuálně nemocných je v hlavním městě téměř 14 800 lidí. Vyplývá to ze statistik na webu ministerstva zdravotnictví.

Koronavirus v Praze (ilustrační foto) foto:  Michal Šula, MAFRA

Laboratoře v metropoli od začátku března potvrdily infekci novým koronavirem u 27 845 lidí, z toho 4200 od začátku týdne. Za posledních sedm dní připadá v Praze podle údajů ministerstva 398 případů covidu na 100 000 obyvatel.

Nejvyšší denní nárůst potvrzených případů infekce novým koronavirem zaznamenali hygienici minulý pátek, a to 1379. Druhá je středa tohoto týdne s 1272 odhalenými případy.

Vládní opatření tvrdě dopadla na majitele restaurací a barů.
Prázdná zahrádka v Praze.

Necelá polovina ze všech nakažených v hlavním městě už se uzdravila. Naopak 231 infikovaných zemřelo. Od pondělí stoupl počet úmrtí o 21 případů.

Kvůli výraznému růstu počtu nakažených, kteří vyžadují hospitalizaci, připravuji nemocnice v hlavním městě další lůžka. Někde jich může za současného omezení odložitelné péče přibýt i několik stovek. Některá zdravotnická zařízení ale nemají dost personálu ani pro současný provoz. Uvedli to ve čtvrtek zástupci vedení a mluvčí zdravotnických zařízení.

Na výstavišti v pražských Letňanech by o víkendu měla vzniknout polní nemocnice s až 500 lůžky. Armáda ji vybuduje v hale II a III, které jsou v areálu výstaviště nejmodernější.

V neděli se v metropoli také otevře nové odběrové místo pro testování na covid-19. Na Vítězném náměstí v Praze 6 vzniklo ve spolupráci s pražským magistrátem a provozovat ho bude firma GHC Genetics. Další odběrové místo, které bude fungovat v režimu drive-in, začne fungovat příští středu u koupaliště Džbán. Obě místa budou zajišťovat odběry pro samoplátce i zájemce se žádankou.

Autor:

KOMENTÁŘ Jindřicha Forejta: Jak prezident mohl z ARO jmenovat šéfa soudu

Premium Proč mohl prezident republiky v úterý 12. října bez komplikací jmenovat předsedu Krajského soudu v Brně, i když řadové...

Manželé v sukních. Gender Blender boří stereotypy v oblékání

Premium Oblékají se podle vlastních pravidel a svými outfity boří společenské konvence. Manželský pár Michaela a Vlastimil...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Mohlo by vás zajímat