Pátek 27. ledna 2023, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Praze večer začne konference Forum 2000, promluví Su Ťij

Česko

  7:35
PRAHA - V Praze dnes začne 17. ročník konference Forum 2000. Na slavnostním zahájení akce, kterou založil bývalý český prezident Václav Havel, pronese hlavní řeč barmská disidentka, politička a nositelka Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij.

Su Ťij foto: ČTK

Konference, která potrvá do úterý, odstartuje v Pražské křižovatce v 19:00. Vedle Su Ťij, která se v pondělí sejde s prezidentem Milošem Zemanem, se zahájení zúčastní například duchovní vůdce Tibetu a Havlův osobní přítel dalajlama i řada z asi 100 světových osobností, které přijaly na letošní konferenci pozvání.

ČTĚTE TAKÉ:

Na akci se bude diskutovat zejména o příležitostech a nástrahách demokratických transformací. Téma podle nadace Forum 2000 vychází z odkazu Havla, který zasvětil svůj život boji za svobodu a lidskou důstojnost tváří v tvář represivnímu režimu.

Vedle Su Ťij a dalajlamy letos do Prahy přijedou třeba bývalý jihoafrický prezident a nositel Nobelovy ceny za mír Frederik de Klerk, francouzský politolog Jacques Rupnik nebo americká folková zpěvačka a aktivistka Joan Baez.

Autoři: ,

Deníčková soutěž: Vyhrajte čtení na dlouhé zimní večery
Deníčková soutěž: Vyhrajte čtení na dlouhé zimní večery

Sdílejte příběh ze života, napište deníček a vyhrajte skvělou sérii knih od Jo Nesba, ve kterých své detektivní schopnosti předvádí sám rozervaný...

Mohlo by vás zajímat