Pondělí 11. prosince 2023, svátek má Dana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Praze zahrají ZZ Top i Madonna

Česko

PRAHA Přední americká rocková kapela ZZ Top se vrátí 26. května do Prahy. Toto trio, které hraje ve stejné sestavě 40 let a jehož poznávacím znamením jsou dlouhé vousy dvou frontmanů, patří k nejlepším formacím, které hrají zemitý texaský bluesrock. Jejich největší komerční sláva sice nastala v 70. a 80. letech minulého století, neustále ale koncertují, vydávají desky a přitahují pozornost svých fanoušků.

Jejich vystoupením neubylo nakažlivé energie a humoru, lákají skvělou hrou kytaristy Billyho Gibbonse a šlapající rytmikou baskytaristy Dustyho Hilla a bubeníka Franka Bearda. V roce 2004 byli uvedeni do Rokenrolové síně slávy, v roce 2008 jim vyšla zatím poslední deska a DVD s názvem Live from Texas.

Svých vousů si cení nade vše, podle internetu jim v roce 1984 společnost Gillette nabídla jeden milion dolarů za to, když se oholí. Oba však odmítli s tím, že „bez vousů jsou příliš oškliví“. Gibbons je vášnivým sběratelem aut a motocyklů vytvořených pro něj na míru (pojmenovaných například CadZZilla či HogZZilla).

Vstupenky jsou k dostání od 9. února v síti Ticketportal v kategoriích od 890 do 1350 Kč (+ VIP za 2350 Kč) včetně poplatku.

Madonna na Chodově Letos navštíví hlavní město také královna popu Madonna. Její turné Sticky & Sweet Tour, které je nejúspěšnější koncertní šňůrou sólového umělce v historii, se vrací v další sérii koncertů počínajíc 4. červencem v Londýně. Mezi zastávkami jsou i místa, kde Madonna ještě nikdy nevystoupila (Hamburk, Marseille, Oslo, Helsinky atd.). Do Prahy se Madonna vrací po třech letech od dvou vyprodaných koncertů v Sazka Areně. V České republice se však letos představí královna popu v rámci megakoncertu pod širým nebem. 13. srpna vystoupí v přírodním amfiteátru pražského Chodova; speciálním hostem bude zpěvák Paul Oakenfold.

Vstupenky v cenách od 995 do 7995 Kč jsou v prodeji v síti Ticketpro od 14. února od devíti hodin ráno; každý zákazník si může koupit maximálně šest lístků najednou.

Autor: