Sobota 27. února 2021svátek má Alexandr 1 °C oblačno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Požár haly ve Vinoři, který si vyžádal nejvyšší stupeň poplachu, je pod kontrolou. Zranil se hasič a policisté

Hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň poplachu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň poplachu. | foto: ČTK

PRAHA Požár skladových hal v pražské Vinoři dostali hasiči kolem 23:00 pod kontrolu. Oheň dohašují. Při zásahu se zranili jeden hasič a dva policisté. Hořely dvě skladové haly s obalovým materiálem, uvnitř vybuchovaly tlakové lahve. U požáru se střídalo 30 jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů. Kvůli velikosti zásahu byl vyhlášen nejvyšší stupeň poplachu, řekl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Škoda se odhaduje na několik milionů korun. Policie uzavřela Mladoboleslavskou ulici, organizátor pražské hromadné dopravy Ropid z ulice odklonil autobusy.

„Celá hala jedna je zasažena v plném rozsahu, už byla při našem příjezdu. Půlka další haly je také v plném rozsahu,“ řekl kolem desáté večer mluvčí. Dodal, že hasiči se snaží před ohněm ochránit další dvě blízko stojící haly s obalovým materiálem. V jedné z hal je i truhlárna. „V objektu nikdo nebyl, ani jsme nedělali evakuaci,“ uvedl Kafka. Příčina požáru zatím není známá, došetřovat se bude ve středu dopoledne.

Hasiči měli na místě 18 cisteren a tři žebříky. Ještě kolem 22:00 požár stále nebyl plně pod kontrolou, napsal Kavka na twitteru. Plameny z hal šlehaly do výše několika metrů, z ohně stoupá hustý černý dým, zjistil na místě zpravodaj ČTK. Lidé v okolí ale podle prvotních informací nebyli zplodinami ohroženi. „Koncentrace zatím nejsou nad limitní hodnotou,“ řekl Kavka. Doporučil ale obyvatelům Vinoře, aby nevětrali a nechodili se na místo požáru dívat.

Dobrovolní hasiči podle mluvčího pomáhali s dálkovou dopravou vody, zřízena byla dvě čerpací stanoviště. V hořícím objektu sídlí prodejce balicích strojů a obalového materiálu Ronex, vyplývá z fotografií hasičů. Poblíž je benzinová pumpa a obytné domy, ohroženy ohněm ale nebyly.

„Byl vyhlášen zvláštní stupeň poplachu,“ uvedl Kavka na Twitteru. Čtvrtý neboli zvláštní stupeň poplachu je nejvyšší možný. Podle mluvčího mimo jiné opravňuje hasiče uzavřít komunikaci.

Hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň poplachu.
Hasiči vyhlásili zvláštní stupeň poplachu

Uzavření Mladoboleslavské oznámila policie v dopravních informacích na internetu. Uzavírka měří víc než kilometr, zprůjezdnění policie očekává zhruba hodinu a půl po půlnoci.

Ropid odklonil autobusové linky 375, 378 a 396 mimo zastávky Lohenická a Vinoř. Linka 375 neobsluhuje ani zastávku Mladějovská a jede odklonem přes Satalice a Jenštejn.

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Srovnávací test Škody Octavie a Scaly | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!