5. prosince 2012 11:56 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V pražském dopravním podniku opět zasahuje policie

Zásah v dopravním podniku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zásah v dopravním podniku | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA V pražském dopravním podniku opět zasahuje policie. Přišla si pro další podklady k trestním oznámením, která kvůli nevýhodným zakázkám před časem připravil advokát Václav Láska, řekla to mluvčí podniku Aneta Řehková.

O zásahu policie, který potvrdila Lenka Bradáčová, informoval server Týden.cz. Pražské vrchní státní zastupitelství obdrželo anonymní trestní oznámení, které míří na bývalou pověřenou ředitelku a místopředsedkyni představenstva Magdalenu Češkovou, píše deník Právo.

Podle anonymu mohla Češková zabránit pokračování nevýhodných zakázek. Tím, že to neučinila, se mohla dopustit trestného činu porušování povinnosti při správě cizího majetku.

Asi desítku velkých zakázek z minulosti nechal podnik letos prověřit, prověrka ukázala na jejich nevýhodnost a předražení. Policie si pro důkazy do pražského dopravního podniku přišla už v srpnu poté, co bývalý ředitel Vladimír Lich podal kvůli těmto smlouvám trestní oznámení. Oznámení pro podnik připravil advokát Láska.

Lidovky.cz, ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.