11. prosince 2016 12:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V pražském obchodě uloupili dva muži diamanty a šperky za miliony

V pražském obchodě uloupili dva muži diamanty a šperky za miliony. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V pražském obchodě uloupili dva muži diamanty a šperky za miliony. | foto: Policie ČR

PRAHA Diamanty, náhrdelníky a další šperky za několik milionů korun uloupila ve čtvrtek dopoledne dvojice mužů v obchodě v pražské Dlouhé ulici. Rusky a anglicky hovořící pachatelé při tom napadli a spoutali prodavačku. Policie je hledá, žádá o pomoc zejména provozovatele ubytovacích zařízení. Mluvčí pražské policie Tomáš Hulan to v neděli oznámil na policejním webu, kde je také video zachycující dvojici lupičů.

Muži přišli do prodejny před otevírací dobou, jeden z nich o den dříve předstíral zájem o koupi šperku. Ve chvíli, kdy prodavačka připravila terminál pro bezhotovostní platbu, zaútočili na ni. Srazili ji na zem a odnesli do zázemí prodejny, kde ji spoutali takzvanými rychlopouty. Poté si vzali diamanty a šperky a odešli. Pachatelé měli být ozbrojeni krátkou střelnou zbraní a byli velice luxusně a slušivě oblečeni, řekla policii prodavačka.

Informace o mužích podezřelých z loupeže mohou lidé telefonovat na tísňovou linku 158. „V tomto směru apelujeme především na provozovatele hotelů a podobných ubytovacích zařízení v centru metropole. Je totiž důvodný předpoklad, že hledaní jsou cizinci, kteří přijeli do metropole s jediným cílem, tedy loupit, a takzvaně na otočku,“ uvedl Hulan. Policie předpokládá, že se mohli ubytovat na jednu nebo dvě noci nedaleko místa činu.

ČTK

SOUTĚŽ: Zapojte se do velké fotosoutěže o hračky Fisher-Price
SOUTĚŽ: Zapojte se do velké fotosoutěže o hračky Fisher-Price

Milé maminky, letos jsme si pro vás opět připravili velkou fotosoutěž se značkou Fisher-Price! Vyfoťte své děťátko s jeho oblíbenou hračkou, nahrajte ji do soutěže a získejte hodnotné ceny.