29. ledna 2018 19:23 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V pražských Čimicích hořely přístřešky. Oheň se dostal až do podkroví obytných domů

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Zásah hasičů při požáru v ulici Čimická. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zásah hasičů při požáru v ulici Čimická. | foto: Twitter - Hasiči Praha

PRAHA V pražských Čimicích v pondělní podvečer hořelo několik dřevěných přístřešků v prostoru mezi rodinným domem a objektem s několika byty. Hasiči z místa požáru vynesli několik tlakových lahví, oheň poškodil fasádu bytového domu a rozšířil se do podkroví rodinného domu. Tam hasiči dostali požár pod kontrolu kolem 20:30. Nikdo nebyl zraněn. Příčinu ohně a rozsah škod zjišťují vyšetřovatelé. ČTK to řekl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

U požáru zasahovalo postupně šest profesionálních a sedm dobrovolných hasičských jednotek, chemická služba na místě nenaměřila zvýšené koncentrace škodlivých látek, uvedl Kavka.

„Byly tam propan-butanové lahve, které jsme museli vynést a ochlazovat,“ dodal. V blízkosti ohně byla také autodílna, do ní se plameny nerozšířily. Z bytového i rodinného domu odešlo několik lidí.

Zásah hasičů při požáru v ulici Čimická.
Zásah hasičů při požáru v ulici Čimická.

Hasiči podle Kavky zasahovali v dýchací technice. „Požár se podařilo dostat pod kontrolu po více než dvou hodinách, následovalo rozebírání střešní konstrukce a plechové krytiny střechy domu. Postupně docházelo k redukci jednotek na místě,“ uvedl mluvčí krátce po 22:00.

Čimickou a Lužeckou ulici v okolí požáru uzavřela policie, podle Kavky o to požádal velitel zásahu kvůli zajištění průjezdnosti pro hasičská vozidla. Kvůli ohni víc než tři hodiny nejezdily autobusy přes zastávky Čimice a Libeňská, vyplývá z internetových stránek pražského dopravního podniku. Autobusové linky 145, 152 a 202 byly odkloněny přes Dolní Chabry a nabíraly zpoždění.

Čimickou a Lužeckou ulici v okolí požáru uzavřela policie, oznámila na webu. Kvůli požáru nejezdí od 18:00 autobusy přes zastávky Čimice a Libeňská, vyplývá z internetových stránek pražského dopravního podniku. Autobusové linky 145, 152 a 202 byly odkloněny přes Dolní Chabry a nabíraly zpoždění.

29.ledna 2018 v 21:33, příspěvek archivován: 29.ledna 2018 v 21:35

Hasiči dostali požár pod kontrolu a jednotky v současné chvíli redukují. Policisté však na místě zůstanou objekt střežit celou noc. V ranních hodinách proběhne doohledání místa požářiště. https://t.co/eQIq9tUPMU

ČTK
  • 0Diskuse

Najdete na Lidovky.cz