11. prosince 2017 16:16, aktualizováno  16:38 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V pražských Komořanech uniklo větší množství chloru, na místě operovali hasiči v protichemických oblecích

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 2Diskuse
Pražští hasiči operovali v Komořanech v chemických oblecích. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pražští hasiči operovali v Komořanech v chemických oblecích. | foto: Roman Půta, HZS Praha

KOMOŘANY Z průmyslového areálu v pražské Komořanské ulici v pondělí odpoledne uniklo větší množství chloru z poškozeného ventilu speciálního kotle. Na místě zasahovali čtyři jednotky hasičů včetně chemické jednotky.

Při úniku nebezpečné látky se podle dosavadních informací nikomu nic nestalo. Komořanská ulice byla uzavřena. Do Komořan nyní nejezdí autobus MHD číslo 139. Cestující mohli využít do této části Prahy příměstské vlaky. Po hodině a půl byl provoz v ulici obnoven.

Hasiči protichemické jednotky mrak chloru zkrápěli pomocí vodní mlhy. V okolí vymezili nebezpečnou zónu a vytvořili dekontaminační stanoviště, řekl ČTK mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. „Hasiči preventivně evakuovali z objektu asi 100 osob.“

Hasiči preventivně evakuovali z objektu asi 100 osob.
Hasiči preventivně evakuovali z objektu asi 100 osob.

Bylo provedeno kontrolní měření koncentraci chloru, které nepřekročilo nebezpečnou mez,“ uvedli hasiči po 17:00 na twitteru. Záchranná služba nemusela nikoho ošetřit ani převézt do nemocnice. Na místo se dostavili i ředitelé pražských hasičů a záchranářů Roman Hlinovský a Petr Kolouch.

11.prosince 2017 v 15:33, příspěvek archivován: 11.prosince 2017 v 16:17

V Komořanské ulici došlo k většímu úniku chlóru z poškozeného ventilu speciálního kotle. Na místě zasahují čtyři jednotky pražských hasičů včetně hasičských chemiků.

Plynný chlor je jedovatý plyn štiplavého zápachu, který dráždí oči a dýchací orgány, způsobuje křečovitý a dráždivý kašel. Vyšší koncentrace může způsobit otok plic. Příznaky se mohou objevit i po několika desítkách hodin od nadýchání.

ČTK
  • 2Diskuse

Najdete na Lidovky.cz