10. srpna 2019 13:35, aktualizováno  14:55 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Neznámý vandal polil schody na trase pražského průvodu hrdosti fritovacím olejem

Prague Pride na Letenských schodech | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prague Pride na Letenských schodech | foto: ČTK

PRAHA V noci na sobotu někdo polil v Praze schody vedoucí z Nábřeží Edvarda Beneše k metronomu na Letenské pláni zřejmě fritovacím olejem. Informovali o tom zástupci Prahy 7 na facebookovém profilu. Na odstranění od rána pracovaly Pražské služby, po schodech totiž vede trasa sobotního průvodu Prague Pride. Souvislost s touto akcí není ale potvrzena.

Podle informací dostupných na Facebooku Prahy 7 polil neznámý pachatel schody zhruba dvaceti litry zřejmě oleje používaného k fritování. Zda se jednalo o úmysl, či nehodu, se zatím neví. Po schodech však vede průvod LGBT komunity Prague Pride, který směřuje na Letnou z Václavského náměstí.

„Neznámý vandal v noci polil schody v Letenských sadech – vedoucí z Nábřeží Edvarda Beneše k Pražskému metronomu – asi 20 litry pravděpodobně fritovacího oleje. Schody jsou v tuto chvíli neschůdné, na odstranění znečištění pracují Pražské služby,“ uvedla ráno Praha 7 na Facebooku. Kolem 14. hodiny nicméně již účastníci průvodu po schodech bez problému prošli. 

Tiskový mluvčí městské části Praha 7 žádné podrobnosti neposkytl. „Dostali jsme tuto informaci z magistrátu a informovali jsme občany, aby věděli, že schody jsou neschůdné. Další informace zatím nemám,“ uvedl pro server Lidovky.cz.

Letenské sady jsou poslední dobou zdrojem mnoha problémů, které radnice řeší. Jedním z nich jsou například opilí nezletilí. Policie tak uspořádala v červnu během posledního školního dne zátah, při němž objevila 35 nezletilých pod vlivem alkoholu.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz