17. srpna 2018 18:57, aktualizováno  22:15 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Požár zasáhl v Příbrami průmyslovou halu s tlakovými lahvemi, hasit se bude celou noc

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Požár průmyslové haly v Příbrami. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Požár průmyslové haly v Příbrami. | foto: pribram.cz

Příbram V Příbrami v pátek začalo hořet v průmyslovém areálu výrobce bazénů a koupelen Ravak. Hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu ze čtyř možných. Třetí stupeň bývá vyhlašován, ohrožuje-li oheň části areálu podniku. Hasiči se večer nemohli do hořící haly dostat, hasili zvenku z výškové techniky. Mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková řekla, že v hořící hale se propadla střecha. Zaměstnanci se z areálu stihli včas evakuovat, nikdo nebyl zraněn.

Podle Kerekové je v zasažené hale například pryskyřice na výrobu van. Příbramský starosta a bývalý člen představenstva Jindřich Vařeka (ANO) řekl, že podle zaměstnanců začalo hořet na stroji, který stříká vany polyuretanem. Na místo se sjeli profesionální i dobrovolní hasiči ze širokého okolí. „Nikdo nebyl zraněn, situaci řeší hasiči,“ řekla večer mluvčí Ravaku Jana Šlefrová. Podle serveru pribram.cz se už teď způsobená škoda pohybuje v řádu desítek milionů. Server to uvedl s odvoláním na Vařeku.

Kereková ČTK po 21:30 řekla, že na hořící hale se propadla střecha. „Hasiči stále nemohou dovnitř, stále platí třetí stupeň poplachu,“ uvedla. Podle ní budou hasiči pokračovat v likvidaci požáru zřejmě celou noc. 

Na dorazila také chemická laboratoř hasičů z Kamenice, nenaměřila ale žádné škodliviny unikající do ovzduší. Z místa tedy odjela, místní se nemusejí bát větrat.

Dým byl vidět z několikakilometrové vzdálenosti. Hasiči dopravovali vodu k uhašení požáru v cisternách, používali také místní hydrantovou síť. Policie uzavřela přilehlou Obecnickou ulici. Podle Kerekové zaměstnanci varovali hasiče, že v hale jsou tlakové lahve, které mohou vybuchnout.

Záchranná služba na místo poslala jednu posádku záchranářů. Podle mluvčí Petry Effenbergerové večer čekali záchranáři v bezpečné vzdálenosti, kdyby byl potřeba jejich zásah.

Hasiči rozeznávají čtyři poplachové stupně. Nejzávažnější je čtvrtý - zvláštní, který bývá vyhlašován jen při mimořádných situacích.

Česká akciová společnost Ravak vyrábí vybavení koupelen, například umyvadla, sprchové kouty, vany nebo koupelnový nábytek.

ČTK
  • 1Diskuse
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí

Podle odhadů trpí nočním pomočováním neboli enurézou asi pětina dětí ve věku 5 let, obtíže se však nevyhýbají ani starším jedincům. Rodiče často spoléhají na to, že „z toho dítě vyroste“, v horším případě děti trestají. Noční pomočování přitom může velmi negativně ovlivnit sebeúctu a duševní pohodu dítěte.

Najdete na Lidovky.cz