17. srpna 2018 18:57, aktualizováno  22:15 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Požár zasáhl v Příbrami průmyslovou halu s tlakovými lahvemi, hasit se bude celou noc

Požár průmyslové haly v Příbrami. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Požár průmyslové haly v Příbrami. | foto: pribram.cz

Příbram V Příbrami v pátek začalo hořet v průmyslovém areálu výrobce bazénů a koupelen Ravak. Hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu ze čtyř možných. Třetí stupeň bývá vyhlašován, ohrožuje-li oheň části areálu podniku. Hasiči se večer nemohli do hořící haly dostat, hasili zvenku z výškové techniky. Mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková řekla, že v hořící hale se propadla střecha. Zaměstnanci se z areálu stihli včas evakuovat, nikdo nebyl zraněn.

Podle Kerekové je v zasažené hale například pryskyřice na výrobu van. Příbramský starosta a bývalý člen představenstva Jindřich Vařeka (ANO) řekl, že podle zaměstnanců začalo hořet na stroji, který stříká vany polyuretanem. Na místo se sjeli profesionální i dobrovolní hasiči ze širokého okolí. „Nikdo nebyl zraněn, situaci řeší hasiči,“ řekla večer mluvčí Ravaku Jana Šlefrová. Podle serveru pribram.cz se už teď způsobená škoda pohybuje v řádu desítek milionů. Server to uvedl s odvoláním na Vařeku.

Kereková ČTK po 21:30 řekla, že na hořící hale se propadla střecha. „Hasiči stále nemohou dovnitř, stále platí třetí stupeň poplachu,“ uvedla. Podle ní budou hasiči pokračovat v likvidaci požáru zřejmě celou noc. 

Na dorazila také chemická laboratoř hasičů z Kamenice, nenaměřila ale žádné škodliviny unikající do ovzduší. Z místa tedy odjela, místní se nemusejí bát větrat.

Dým byl vidět z několikakilometrové vzdálenosti. Hasiči dopravovali vodu k uhašení požáru v cisternách, používali také místní hydrantovou síť. Policie uzavřela přilehlou Obecnickou ulici. Podle Kerekové zaměstnanci varovali hasiče, že v hale jsou tlakové lahve, které mohou vybuchnout.

Záchranná služba na místo poslala jednu posádku záchranářů. Podle mluvčí Petry Effenbergerové večer čekali záchranáři v bezpečné vzdálenosti, kdyby byl potřeba jejich zásah.

Hasiči rozeznávají čtyři poplachové stupně. Nejzávažnější je čtvrtý - zvláštní, který bývá vyhlašován jen při mimořádných situacích.

Česká akciová společnost Ravak vyrábí vybavení koupelen, například umyvadla, sprchové kouty, vany nebo koupelnový nábytek.

ČTK

Nevíte, co vařit? Inspirujte se
Nevíte, co vařit? Inspirujte se

Uvařte rodině něco dobrého.

Najdete na Lidovky.cz