26. listopadu 2012 17:08 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V Rudné u Prahy hořel průmyslový areál, dva lidé se přiotrávili

Hasiči (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hasiči (ilustrační foto) | foto: Lidové noviny

RUDNÁ (U PRAHY) Při výrobě náplní do filtrů se v průmyslovém areálu v Rudné u Prahy vznítily chemické látky. V objektu je vysoká koncentrace škodlivin, řekla ČTK mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková. Dva lidé se nadýchali kouře a museli být ošetřeni.

Hasiči odvětrávají zamořené prostory a musejí počkat až koncentrace chemických látek poklesne. Délku zásahu zatím nelze odhadnout.

Požár byl podle Kostkové nahlášen kolem 12:30. "V současné době je v objektu vysoká koncentrace škodlivin. Na místě je asi sedm jednotek hasičů, ale nedá se tam nic dělat, protože se do objektu nemůže," popsala situaci Kostková. Bližší informace zatím nemají hasiči k dispozici.

Hasiči starostu Lubomíra Kocmana informovali, že situace není tak vážná, aby musel vyhlašovat nějaký poplach nebo krizový plán. "V hale jsou nějaké překročené parametry, ale v podstatě 30 metrů od haly je to bez kontaminace," řekl ČTK Kocman. Situaci podle něj mají hasiči pod kontrolou a čekají, jak to dopadne uvnitř haly.

ČTĚTE DÁLE O POŽÁRECH:

Lidovky.cz, ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.