Úterý 3. srpna 2021, svátek má Miluše
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Semilech někdo tráví psy a kočky, jed pozřelo pět zvířat

Česko

  12:36
SEMILY - V Semilech někdo tráví psy a kočky, policie vyšetřuje pět případů. Policie varuje, že otrávené návnady se mohou nacházet na sídlišti Na Olešce a v okolí. Na následky otravy uhynuli o minulém víkendu jeden pes a jedna kočka. Příznaky otravy měli další tři psi, které museli ošetřit veterináři.Informovala o tom mluvčí policie Ivana Baláková. Právní kvalifikace činu dosud nebyla stanovena.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) foto: Lidovky.cz

„Psi trpěli křečemi a dalšími zdravotními komplikacemi nápadně připomínajícími stav při otravě. Všichni měli společné to, že je jejich majitelé venčili na starém semilském sídlišti Na Olešce nebo v jeho blízkém okolí,“ uvedla Baláková.

Na následky otravy uhynula devítiletá fenka křížence plemene menšího vzrůstu, na téže vycházce se otrávil i druhý pes stejné majitelky, tříletá fenka křížence rotvajlera s labradorem. Ta otravu přežila.

Mezi otrávené psy patří i pětiletá fena křížence rotvajlera s labradorem, která podle Balákové přežívá za podpory silných léků. Po procházce dostala křeče a nemohla se postavit na nohy ani šestiletá fena čistokrevného zlatého retrívra. Její dvaadvacetiletá majitelka by měla mít k dispozici výsledky laboratorních vyšetření do konce týdne.

O nálezu mrtvého sedmiletého domácího kocoura evropského policii informovala čtyřiatřicetiletá žena. Našla ho na sídlišti s pěnou u tlamy a nataženého v křeči.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat