Sobota 24. září 2022, svátek má Jaromír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V sobotu v Česku přibylo 68 nakažených, s covidem v nemocnicích zůstává 60 pacientů

Covid 19

  8:49aktualizováno  10:11
Praha - Laboratoře v sobotu odhalily v České republice 68 nových případů koronaviru. V tomto týdnu je to nejmenší denní nárůst, o víkendech se ale testuje méně. Proti minulé sobotě je to o pět případů více. Na 100 000 obyvatel připadá za uplynulých sedm dnů 6,5 případu nákaz, incidence se proti pátku nepatrně zvýšila. Počet hospitalizovaných s covidem-19 se snížil o deset na 60, je to nejméně od loňského června. V těžkém stavu je 12 pacientů.
ilustrační snímek

ilustrační snímek foto:  Dan Materna, MAFRA

Počty nakažených klesly ve čtvrtek i ve středu. Ministerstvo upravilo čísla

Od loňského začátku epidemie se koronavirus potvrdil u 1,666 890 lidí. Vyléčilo se 1,634 739 z nich. S covidem-19 zemřelo 30 298 lidí. Na tento týden připadá pět obětí, z toho dvě na sobotu. Údaje se ale při dalších aktualizacích mohou změnit.

Z hlediska takzvaného incidenčního čísla, tedy počtu potvrzených případů nákazy v přepočtu na 100 000 obyvatel za posledních sedm dní, je na tom už několik dní nejhůře Praha. Hlavní město eviduje téměř 17 nakažených na 100 000 obyvatel. Ve všech ostatních krajích je incidenční číslo nižší než deset. Nejlépe je na tom Královéhradecký kraj, kde je méně než jeden nakažený na 100 000 obyvatel v uplynulém týdnu.

Izrael zaskočila covidová mutace. V dosud velmi úspěšné zemi vznikají nová ohniska infekce

Reprodukční číslo, tedy průměrný počet nakažených od jednoho pozitivně testovaného, se po třech dnech poklesu nyní zvýšilo ze sobotních 0,76 na sobotních 0,8. Šíření epidemie ale dál zpomaluje, což platí při reprodukčním čísle nižším než jedna. Nad touto hranicí bylo reprodukční číslo naposledy v polovině dubna.

Od začátku vakcinace v prosinci podali zdravotníci v Česku 7,855 246 dávek očkovací látky. Dvě dávky dostalo 2,9 milionu lidí. V sobotu zdravotníci očkovali 48 416 lidí, asi o dva tisíce méně než před týdnem.Laboratoře v sobotu udělaly zhruba 46 500 testů. Je to nepatrně méně než před týdnem. Většina z nich byla preventivních. Tento typ testů také dlouhodobě vykazuje nejnižší pozitivitu, drží se pod jednou desetinou procenta. Diagnostické a epidemiologické testy jsou pod procentem pozitivních nálezů.

Autor:

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Zesnulá královna bude i za stovky let vypadat jako živá, říká balzamovač

Premium Trvající pieta ve Velké Británii za zesnulou královnu Alžbětu II. a vystavení rakve vyvolává mimo jiné řadu otázek...

Mohlo by vás zajímat