Neděle 1. října 2023, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

V Uherském Brodě hořelo v sedmipatrovém domě, hasiči evakuovali 104 lidí a psa

Zásah hasičů v Uherském Brodě foto: HZS Zlínského kraje

Uherský Brod - V Uherském Brodě na Uherskohradišťsku hořelo ve středu večer v sedmipatrovém domě. Hasiči kvůli požáru jednoho z bytů evakuovali 104 lidí a psa. Majitel bytu, vozíčkář, utrpěl popáleniny a nadýchal se kouře, skončil proto v péči zdravotníků. Zranění utrpělo i několik dalších lidí. Na facebooku krajských hasičů to uvedla jejich mluvčí Lucie Javoříková.
  9:47

Požár haly v pražském Braníku: policie pátrá po svědkovi, který se motal kolem místa činu

K požáru ve Větrné ulici vyjížděli hasiči po 21. hodině. Na místě zasahovalo šest profesionálních a dobrovolných jednotek. „Hasiči průzkumem zjistili, že k požáru došlo v bytě ve čtvrtém podlaží a podle oznámení se uvnitř má nacházet imobilní starší muž. Hasiči proto násilně otevřeli vstupní dveře a k rychlému uhašení požáru použili hydrant z chodby domu, ze kterého natáhli hadici do hořícího bytu. Z něj následně vynesli ven popáleného a kouřem nadýchaného muže na vozíku, kterého předali do péče posádce zdravotnické záchranné služby,“ uvedla mluvčí.

Zásah tím ale podle ní zdaleka nekončil. „Bylo nutné evakuovat všechny obyvatele domu. Celkem 104 lidí a jednoho psa vyvedli hasiči ven před dům do bezpečí. I tak další dva lidé skončili v péči záchranářů, neboť se nadýchali kouře. Po uhašení požáru, který se naštěstí dál nerozšířil, odvětrávali hasiči s přetlakovou ventilací a otevřenými okny nejen prostor zasaženého bytu, ale i společné prostory domu,“ uvedla Javoříková.

Na Příbramsku hoří výrobní hala. Hasičům se podařilo dostat oheň pod kontrolu

Před domem se navíc podle ní strhla potyčka mezi dvěma jeho obyvateli. „Jeden z mužů proletěl skleněnou výplní vstupních dveří domu, přičemž se zranil a bylo nutné na místo zavolat další sanitní vůz. Taktéž došlo ke zranění při samotné evakuaci obyvatel, při kterém si jedna žena poranila kotník a potřebovala lékařské ošetření,“ doplnila mluvčí.

V každém patře podle ní hasiči zkontrolovali jednotlivé byty, načež se většina obyvatel mohla vrátit domů. Dva nájemníci museli využít náhradního ubytování. Vzniklou škodu vyšetřovatel hasičů předběžně vyčíslil na 100 tisíc korun, příčinu vzniku požáru nadále ve spolupráci s policií zjišťuje.

Autor: