4. května 2015 12:07, aktualizováno  13:09 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V úterý bude teplo, odpoledne a večer se ale dostaví bouřky

Každou vteřinu udeří do země kolem tisíce blesků. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Každou vteřinu udeří do země kolem tisíce blesků. | foto: Jan Drahokoupil, www.bourky.cz

PRAHA Úterý bude ve znamení letních teplot, které ale odpoledne a večer vystřídají silné bouřky. Bouřky mohou někde doprovázet přívalové srážky, kroupy a nárazy větru, uvedli meteorologové na webu. Bouřky se očekávají po 14:00 v západní polovině Čech, poté se přesunou na východ.

V úterý bude na území České republiky vrcholit příliv velmi teplého vzduchu, teploty vystoupí na 24 až 28 stupňů Celsia. Nelze vyloučit, že výjimečně může být pokořena i hodnota 30 stupňů. Od západu pak přijdou bouřky, občas velice silné.

„Předpokládáme, že se silné bouřky začnou odpoledne vytvářet nejprve v západní polovině Čech, později odpoledne a večer je jejich výskyt pravděpodobný i ve východních Čechách a na Českomoravské vrchovině,“ uvedl ČHMÚ. Výstraha platí od úterý 14:00 pro Prahu, Středočeský, Karlovarský, Plzeňský, Jihočeský, Liberecký a Ústecký kraj. Odpoledne v 17:00 pak začne platit i pro kraje Pardubický, Královéhradecký a Vysočina.

Ve středu se citelně ochladí a rtuť teploměru se podle aktuální předpovědi vyšplhá už jen na 14 až 18 stupňů.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz