14. listopadu 2009 10:01 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V záhadném domě ve Strašicích už nestraší. Syn není doma

"Strašidelný dům" ve Strašicích | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy "Strašidelný dům" ve Strašicích | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA/STRAŠICE Záhadný domek Mračkových, ve kterém hořelo i padesátkrát denně, už přestává být tak tajemný. Poté, co se okolo domu s duchem „poltergeistem“ zvedla vlna mediálního zájmu, tu přestalo hořet.

Když před dvěma týdny podivné jevy vrcholily, Mračkovým vzplály třeba vlhké ručníky v koupelně, zásuvky odpojené od elektřiny, obrázek na stěně nebo kapesník u nosu. Teď už jim jen vypadávají jističe.

Obec ale případ rozhodně nechce nechat vyšumět. "I kdyby to tam třeba ustalo úplně, tak to chceme došetřit. Nemůžeme to nechat být, musíme to dotáhnout do konce a dobrat se pravdy, případně viníka," popsal včera LN starosta Strašic Jiří Hahner. Ten potvrdil, že k samovznícení v domě už nedochází. "Stále se ale snažíme přijít na příčinu výpadku těch jističů, pořád tam je tedy nějaká závada na elektroinstalaci," řekl Hahner.

Hráli si Mračkovi na ducha?
Proč podivné jevy v domě náhle ustaly, se zatím neví. Nahrává to ale teorii, že Mračkovi, popřípadě jejich syn v domě za všeobecného zájmu veřejnosti "strašili" sami. Když začal být zájem odborníků a médií nepříjemný, přestala je "hra na ducha" bavit.

Další podrobnosti čtěte v sobotním vydání deníku