7. listopadu 2014 18:40 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

‚Zlo mužně přemáhat’. Policie má svou první hymnu

Škola vychovává budoucí policisty. Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Škola vychovává budoucí policisty. Ilustrační foto | foto: Vojtěch ŠeredaLidovky.cz

PRAHA Policie pravděpodobně už v první polovině příštího roku představí svoji první hymnu s názvem V životě nestačí jen snít, sdělila mluvčí policejního prezidia Jana Macalíková. Policejní hymna vznikala zhruba sedm měsíců na návrh policejního prezidenta. Stát by se měla novým policejním symbolem.

„Budeme ji používat při slavnostních ceremoniálech a pietních aktech,“ uvedl policejní prezident Tomáš Tuhý. Hudbu složil dirigent Hradní stráže a policie Jan Zástěra, text napsal Martin Budek. Hymna byla vytvořena jako zaměstnanecké dílo, policie tak za ní nebude platit žádné peníze.

 Hymnu ve čtvrtečních večerních zprávách pustila televize Nova. Podle Macalíkové ale zatím hymna nebyla oficiálně představena, protože policie má jen demoverzi a chybí oficiální nahrávka.

Anketa

Co si myslíte o policejní hymně?

Líbí se mi, je povedená 43
Něco bych změnil/a, ale jinak se mi líbí 9
Nevím, co si o ní myslet 17
Je směšná, připomíná budovatelské písně 930

Letos na oficiálních akcích však hymna již zazněla dvakrát, a to v Luhačovicích na policejním dni a v České národní bance při ukončení kampaně darování kostní dřeně.

 

Lidovky.cz, ČTK

TIPY NA PODZIM: Knížky, které vám zpříjemní chladné večery
TIPY NA PODZIM: Knížky, které vám zpříjemní chladné večery

Knížka, deka, čaj... zní to jako klišé, ale pořád jde o jednu z nejlepších trojic, se kterými můžete strávit podzimní večer.