Středa 8. prosince 2021, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Váchal se bude dražit pro handicapované

Česko

PRAHA V neděli 27. dubna se na pražském Žofíně uskuteční mimořádná aukce obrazů darovaných společností ČEZ pro Konto Bariéry - II. část. Vrcholem této aukce bude dražba unikátní knihy Josefa Váchala (1884-1969) Šumava umírající a romantická - jednoho z nejvýznamnějších českých uměleckých děl 20. století. Vyvolávací cena je stanovena na 1 200 000 Kč. Jde zřejmě o nejdražší umělecké dílo dražené pro charitativní účely v Čechách.

Finanční prostředky získané touto aukcí podporují handicapované v jejich „novém startu“ do života. Mezi draženými exponáty budou díla české moderny - například také od Josefa Lady nebo Jaroslava Panušky.

Od pátku 18. dubna si zájemci mohou prohlédnout všechna díla na výstavě v Křížové chodbě Karolina. Aukce proběhne v rámci aukčního dne Galerie Kodl a Aukční síně Vltavín. Výtěžek půjde na podporu projektu Nový start, kterým Konto Bariéry pomáhá těm, kteří se v důsledku úrazu ocitli za posledních osmnáct měsíců na vozíku.

„V životě mohou nastat situace, které nás nečekaně vyřadí ze hry. Zvláště krátce po úraze je nový start do života opravdu těžký,“ říká Božena Jirků, ředitelka Konta Bariéry.

Podrobný katalog děl na dubnovou aukci je na adrese www.kontobariery. cz. První mimořádná aukce obrazů Konta Bariéry loni v prosinci vynesla pro účely tohoto projektu 3 073 300 korun.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat