Neděle 1. října 2023, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pavel dělá okázalá gesta, s motorkou v Bavorsku frajeřil, je pobouřen Klaus

Česko

  16:01
Bývalý prezident Václav Klaus zkritizoval současnou hlavu státu za návštěvu Německa. Petr Pavel, který se do sousední země vydal na motorce, podle se podle něj snaží o frajeřinu. Navíc poděkoval za budování česko-německých vztahů člověku, o kterém Klaus pochybuje. „Bernd Posselt byl otazníková osobnost pro nás pro všechny. Absolutně mě to pobouřilo,“ řekl v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News.

„Je to frajeřina. Dělat okázalá gesta, fárat do dolů, to je bezvadné,“ zhodnotil v nadsázce bývalý prezident Václav Klaus kroky současné hlavy státu Petra Pavla, který se na návštěvu sousedního Bavorska vydal na motorce.

Klausovi vadí, že prezident poděkoval za rozvoj česko-německých vztahů mluvčímu Sudetoněmeckého krajanského sdružení Berndu Posseltovi.

„Víme, kdo válku rozpoutal a k čemu to vedlo. Víme, jak složitý byl problém se sudetsko-německou částí. Pan Posselt byl otazníková osobnost pro nás pro všechny. A Pavel mu nyní poděkoval za obří pomoc s vylepšováním česko-německých vztahů. To mě opravdu absolutně pobouřilo,“ konstatoval bývalý prezident.

Považujete cestu prezidenta Pavla motorkou do Německa za okázalou frajeřinu?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00neděle 28. května 2023. Anketa je uzavřena.

Ne.12131
Ano.7585

„Vládní balíček republiku neozdraví“

Na CNN Prima News se exprezident a ekonom vyjádřil k ozdravnému balíčku, který vláda představila před několika dny. Klaus se domnívá, že pětikoalice svůj návrh nedostatečně konzultovala s opozicí i odborníky.

„Jsem z toho smutný. Minulo se to svým cílem. Je smutné, že vláda, která je ve čtyřech desetinách své vlády, si nic nepřipravila. Nyní se jednotliví politici pětikoalice hádají o části balíčku, to přesně vláda potřebovala. Vytvořit takovou atmosféru, aby celkový účel balíčku zanikl. To je mistrovská hra pana premiéra Fialy,“ pustil se Klaus do současného předsedy ODS.

Klaus poté pokračoval s kritikou vládního návrhu, který mimo jiné počítá se zvýšením daní firmám, živnostníkům i zaměstnancům.

„Tohle je polovičatý krok, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Vláda v sobě nemá nic pravicového ani ve své pětikoaličnosti,“ dodal Klaus kriticky ke složení současné vlády. Podotkl, že jedinou cestou, jak se z krize dostat, je začít škrtat na straně výdajů.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!