Pondělí 18. ledna 2021svátek má Vladislav -3 °C sněžení Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Václav Klaus ml. získal první nominaci do Poslanecké sněmovny

Václav Klaus mladší. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Václav Klaus mladší. | foto: Lidové noviny

Praha Oblastní sdružení ODS Praha 6 ve středu na svém sněmu podpořilo Václava Klause ml. v jeho kandidatuře do Poslanecké sněmovny.

„Podpory mého domovského sdružení si vážím. Současné vládní politické elity jsou odtržené od reality a našich každodenních starostí. Je proto na čase bránit normální svět a vrátit naši zemi lidem, kteří pracují a platí daně,“ řekl ke své nominaci Václav Klaus ml. Základními hodnotami musí být podle Klause ml. tradice, rodina, vlast, soukromé vlastnictví a morálka.

„Je nám ctí vyslat do boje o Poslaneckou sněmovnu Václava Klause ml. Je skutečnou osobností, kterou nejen ODS, ale především naše země potřebuje,“ okomentoval výsledek primárních voleb ODS na Praze 6 předseda oblastního sdružení Jakub Stárek.

Dále občanští demokraté na Praze 6 nominovali na kandidátní listinu do Poslanecké sněmovny populární bývalou starostku Marii Kousalíkovou. Kandidátku ODS v Praze sestaví celopražský sněm, který se sejde poté, co proběhnou oblastní sněmy v jednotlivých částech Prahy.

Václav Klaus ml. mluvil o volbách již minulý podzim. „Chci příští rok kandidovat ve volbách, pak se uvidí,“ sdělil Klaus serveru iDNES.cz.

Zda se zároveň pokusí dostat do vedení Občanské demokratické strany tehdy neupřesnil. „Teď říkat, že mám vyšší ambice, by ani nebylo slušné, protože nemám žádný mandát, ani jsem neprošel žádnými volbami. Pak se uvidí, to rozhodnou občané,“ odpověděl Václav Klaus mladší na dotaz iDNES.cz.

Václav Klaus ml.

Václav Klaus mladší se narodil 10. září 1969 v Praze. V roce 1993 ukončil studium na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze, obor matematika - geografie. V letech 1998–2014 byl ředitelem soukromého gymnázia PORG v Praze a poté sítě škol PORG v Praze a Ostravě.

V září 2002 vstoupil do ODS. Stranu po sporech v roce 2008 opustil.V roce 2014 se částečně vrátil, když se stal poradcem předsedy strany pro oblast školství. Od roku 2016 je opět členem ODS.

Společně se svým otcem, bratrem a prezidentským kancléřem Jiřím Weiglem založil v únoru 2012 Institut Václava Klause, o.p.s.

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

Velký horoskop pro rok 2021: Čeká nás klidnější rok, který poodhalí budoucnost

Ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po výjimečném roce 2020, kdy se na nebi setkali všichni velcí astrologičtí hráči jako Pluto, Saturn a Jupiter ve...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!