26. září 2016 11:40 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Václav Klaus mladší chce do politiky. Budu kandidovat ve volbách, říká

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 172Diskuse
Václav Klaus mladší. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Václav Klaus mladší. | foto: Lidové noviny

PRAHA Václav Klaus mladší, současný odborný mluvčí ODS pro oblast školství a syn bývalého prezidenta Václava Klause chce příští rok kandidovat ve volbách. „Chci příští rok kandidovat ve volbách, pak se uvidí,“ prohlásil Klaus mladší.

„Chci příští rok kandidovat ve volbách, pak se uvidí,“ sdělil Klaus serveru iDNES.cz

Zda se zároveň pokusí dostat do vedení Občanské demokratické strany, není jisté. „Teď říkat, že mám vyšší ambice, by ani nebylo slušné, protože nemám žádný mandát, ani jsem neprošel žádnými volbami. Pak se uvidí, to rozhodnou občané,“ odpověděl Václav Klaus mladší na dotaz iDNES.cz.

V současnosti se Klaus mladší věnuje především besedování s učiteli a občany po celé republice, za což jej pochváli i jeho otec a zakladatel ODS Václav Klaus.

Klaus mladší, bývalý ředitel elitního pražského gymnázia PORG, dlouhodobě kritizuje ministryni školství KateřinU ValachovOU z ČSSD. „Učitelská veřejnost je naprosto vytočena neodbornými zásahy, zvýšenou administrací a změnami ve školství,“ prohlásil.

Velkou pozornost vzbudil Klaus svým příspěvkem na Facebooku ohledně odchodu Česka z Evropské unie. „Nevidím jinou cestu než vypadnout z Evropské unie a tvrdě kontrolovat vlastní hranice. I za cenu, že o třetinu zchudneme,“ napsal v létě Klaus.

Současný lídr ODS Petr Fiala však Klausův názor nesdílí a podle něj to ani není názor ODS. Podle Fialy je politika ODS jasná a jednotná. „Z EU neodcházíme, chceme ji reformovat, bezpečnost je dnes priorita,“ prohlásil Fiala.

Lidovky.cz
  • 172Diskuse
Máte doma nebezpečné hračky?
Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled a újmy se projeví klidně až za dlouho. Přitom jsme jen chtěli udělat svým dětem radost.