Neděle 5. prosince 2021, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Klaus navštívil Zemana. Mluví víc o zdraví než o politice, prozradil

Bývalý prezident Václav Klaus ve čtvrtek odpoledne navštívil stávající Miloše Zemana v pražské Ústřední vojenské nemocnici. Cílem návštěvy podle Klause bylo současnou hlavu státu povzbudit. „Je to výraz loajality vůči někomu, koho znám půl století,“ řekl webu Blesk.cz.
  18:11

Václav Klaus byl v Ústřední vojenské nemocnici necelou hodinu. Podle svých slov navštívil prezidenta s jediným záměrem, chtěl ho povzbudit. 

„Je to výraz mé loajality vůči někomu, koho znám půl století, a kdo mi dnes připadá naprosto osamocený. Nic více, nic méně,“ řekl serveru Blesk.cz.

Politiku neřešili. „Povídali jsme si. Po pány Vystrčily a Fischery vytvořené atmosféře jsem vůbec neočekával, že je prezident schopen vést se mnou konverzaci dlouhou padesát minut,“ uvedl.

Zemana nemoc dle Klause oslabila, změnily se mu také priority a témata, kterými se zabývá. „Více mluvil o svém zdraví než o svých politických protivnících,“ dodal bývalý prezident.

Miloš Zeman podle exprezidenta neví úplně o všem, co se aktuálně děje. Míru nenávisti, která vůči němu vzniká, nechápe. 

„Je jasné, že z lůžka na jednotce intenzivní péče všechny souvislosti není možné vidět. O to méně může rozklíčovat podivné hry, které za zdmi nemocnice rozehrávají senátní nedočkavci,“ sdělil Klaus.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Mohlo by vás zajímat