Sobota 30. září 2023, svátek má Jeroným, Ráchel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Ve věku 49 let zemřel novinář Vadim Fojtík. Po krátké nemoci, uvedli kolegové

Vadim Fojtík. foto: Reprofoto

Po krátké nemoci zemřel v pátek 26. května zakladatel a šéfredaktor týdeníku Hrot Vadim Fojtík. Bylo mu 49 let. V českým médiích působil přes dvacet let, v poslední době stál v čele vydavatelské společnosti Hrot. Téměř 16 let působil v ekonomickém týdeníku Euro, nejprve jako reportér, později jako zástupce šéfredaktora a v letech 2016 až 2019 i jako šéfredaktor.
  17:19

Novinářskou kariéru začínal v ekonomické redakci Denního telegrafu, působil také v Zemědělských, Hospodářských a Lidových novinách. Zkušenosti měl i z prostředí PR, na pozici account managera pracoval v největší české PR agentuře AMI Communications.

„Redakce přišla o svou výraznou tvář, vůdčí osobnost, skvělého autora a kamaráda,“ uvedl Hrot.

„Poslední rozloučení s Vadimem Fojtíkem se na základě rozhodnutí rodiny bude konat v úzkém kruhu. Kolegyně a kolegové z týdeníku Hrot vyjadřují rodině upřímnou soustrast a chystají crowdfundingovou kampaň na její podporu,“ doplnila redakce.

Hrot vznikl na začátku roku 2020. Fojtík vedl redakci tištěného týdeníku a webu Tydenikhrot.cz od jejich založení do září 2022, kdy ho nahradil Tomáš Jeník. Fojtík se stal ředitelem společnosti Hrot, který stejnojmenný týdeník v tištěné i internetové verzi vydává.

Autoři: ,