Čtvrtek 20. ledna 2022, svátek má Ilona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vaidišová se rozchází s Kodatem

Česko

BRADENTON/PRAHA Neshody mezi Nicole Vaidišovou a jejím nevlastním otcem a trenérem Alešem Kodatem přerostly v nepřekonatelný problém.

Osmnáctiletá tenistka proto ukončila s Kodatem spolupráci.

„Momentálně to bylo nejlepší rozhodnutí, jaké jsme mohli udělat. Oběma nám to může profesně pomoci,“ řekl deníku Sport Kodat, který Vaidišovou vedl na kurtu deset let.

Česká jednička prožívá výkonnostní krizi, na turnajích se jí nedaří. Množí se zprávy, že bojuje s nadváhou. Hráčka, která za čtrnáct dní oslaví devatenácté narozeniny, má na kontě aktuálně tři porážky za sebou, přičemž v Indian Wells a Miami, kde už startovala bez kouče, podlehla vždy hned první soupeřce.

Ve světovém žebříčku klesla Vaidišová z dvanácté pozice na sedmnáctou. Přitom vytáhlá Češka v polovině února oznámila, že končí v českém fedcupovém týmu, protože se chce soustředit na vlastní kariéru a hlavně se chce trvale usadit v elitní světové desítce. „Chce udělat další krok vpřed,“ vysvětloval tehdy její rozhodnutí manažer Olivier van Lindonk. První náznaky trhlin ve vztahu Vaidišová - Kodat se objevily během lednového Australian Open, jen pár týdnů poté, co vyšlo najevo, že Vaidišová chodí s třicetiletým Radkem Štěpánkem.

„Vaidišová se zase potřebuje soustředit na tenis. Má teď nějaké problémy mimo kurt,“ prohlásil nedávno i šéf vyhlášené floridské tenisové akademie Nick Bollettieri. Rozdílné názory na život i trénink nepopíral ani Kodat. „V osmnácti letech si chce Nicole prosadit svoje názory. To se dá pochopit,“ říkal kouč.

Z nynějšího turnaje v Amelia Islandu se vítězka šesti turnajů na okruhu WTA odhlásila podle oficiálních informací kvůli zranění zápěstí a návrat na kurty chystá až za měsíc při začátku antukové sezony v Evropě. Do té doby má čas na hledání nového trenéra, podle agenta van Lindonka už existuje seznam kandidátů.

Autor:

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

V obchodním centru Galerie Butovice vyřídíte vše, od pestrého nakupování až po vyzvednutí zásilky na poště
V obchodním centru Galerie Butovice vyřídíte vše, od pestrého nakupování až po vyzvednutí zásilky na poště

Navzdory nepříznivé situaci dnešní doby, otevřelo obchodní centrum Galerie Butovice několik dalších obchodů a rozšířilo svou pestrou nabídku o...