Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Válek mění po dvou měsících šéfku svého kabinetu. Na místo dosadí svou asistentku

Česko

  12:32
Necelé dva měsíce trvalo angažmá Zdeny Rampírové jakožto vedoucí kabinetu Vlastimila Válka (TOP 09) na ministerstvu zdravotnictví. Tu nyní nahradí Jana Pleyerová, která působila jako Válkova asistentka ve sněmovně. Informaci webu Lidovky.cz potvrdil mluvčí resortu Ondřej Jakob. Podle něho se s touto rošádou předem počítalo už od jmenování Rampírové.

Jana Pleyerová. foto: staffito.comReprofoto

„Byl to plánovaný krok. Bylo potřeba určitého času k tomu, aby ukončila některé své další pracovní závazky,“ uvedl Jakob ke jmenování Pleyerové.

Rampírová, která v pozici nahradila bývalou mluvčí Adama Vojtěcha (za ANO) Gabrielu Štěpanyovou, na resortu zůstane. Pracovat bude dále v kanceláři ministra. Zkušenosti nasbírala v minulosti na jiném ministerstvu: na resortu financí začínala už před šestnácti lety v týmu poradců a ještě v roce 2014 dělala ministerskou asistentku. Později pracovala v energetickém gigantu ČEZ jako projektová manažerka.

Oproti tomu její nástupnice Pleyerová se na ministerstvo podívá prvně. Vystudovaná politoložka zamířila po škole na tiskové oddělení TOP 09, poslední skoro tři roky dělá Válkovi asistentku ve sněmovně. Čeká ji nesnadný úkol: z pozice šéfky kabinetu ministra má částečně řízení celého resortu na starost.

Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde
Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde

Na cestách může být péče o pleť a pokožku náročná. Abyste s sebou nemusela neustále nosit denní a noční krém, sérum, balzám či masku, přišla...