Pondělí 20. ledna 2020svátek má Ilona Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Válková má nového náměstka. Je jím zakladatel finanční policie Zimmel

Ministryně spravedlnosti Helena Válková přivítala 11. srpna v Praze ve funkci... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ministryně spravedlnosti Helena Válková přivítala 11. srpna v Praze ve funkci... | foto: ČTK

PRAHA Novým náměstkem ministryně spravedlnosti Heleny Válkové (ANO) se v pondělí stal bývalý ředitel a zakladatel finanční policie Vladimír Zimmel. Informoval tiskový odbor ministerstva. Zimmel ve funkci nahradil náměstka pro trestní politiku Pavla Šterna, jehož ministryně odvolala v polovině června po sporech kolem tendru na elektronické náramky pro domácí vězně.

"Současné úkoly v oblasti trestní politiky jsou náročné a vyžadují plné nasazení. Patří k nim například zavedení elektronického monitorovacího systému nahrazujícího ve vhodných případech nepodmíněné tresty odnětí svobody," popsala Válková jednu z pracovních náplní nového náměstka. Zimmel se prý s ministryní na prioritách a hlavních úkolech práce shoduje.

ČTĚTE TAKÉ:

Zimmel vystudoval policejní akademii a dvacet let pracoval jako policista. Jako kriminalista se zabýval finanční kriminalitou a zejména problematikou praní špinavých peněz. V letech 2004 až 2006 vedl speciální policejní útvar známý pod názvem finanční policie (FIPO), kterou zakládal. Útvar byl zrušen k 31. prosinci 2006 a většina jeho pracovníků i rozpracovaných případů přešla pod protikorupční policii.

Zimmel pak byl náměstkem ředitele Úřadu služby kriminální police a vyšetřování. Od policie odešel v červnu 2008 po reformě Ivana Langera.

Válková svého náměstka pro vězeňství a trestní politiku Šterna nominovaného ČSSD odvolala 17. června. Zdůvodnila to Šternovým chováním ve věci tendru na elektronické náramky. Štern před svým odvoláním odmítl Válkové dát podrobnější údaje k tendru na elektronické náramky a obrátil se kvůli tomu na protikorupční policii. Podle něj se Válková snažila získat o průběhu řízení informace, na které nemá nárok. Válková pak tendr zrušila. Odůvodnila to pochybnostmi o transparentnosti.

,
Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!