12. ledna 2010 16:52 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Válku mezi ruzyňskými taxikáři začala řešit policie

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA Rvačky mezi konkurenty, stížnosti klientů, slovní napadení. Tak podle posledních zpráv vypadá taxislužba na pražské Ruzyni. Cizinecká policie, úředníci pražského magistrátu a městská policie se rozhodli do vyhrocené situace zasáhnout, dnes začali s kontrolami taxikářů a pokračovat hodlají i v dalších dnech.

Podle mluvčí cizinecké policie Kateřiny Rendlové začali policisté kontrolovat taxikáře už od 11:00 a důvodem byly stížnosti cestujících. "Kontroly vyústily z dlouhodobých problémů a sporů taxikářů," dodala Rendlová. Podle ní taxikáři na sebe útočí nejen
slovně, ale i fyzicky. Policie eviduje na jejich chování mnoho stížností od cestujících. "Už situace vyhrotila, a bylo nutné s tím něco dělat," vysvětlila důvody kontrol mluvčí.

Podle mluvčího magistrátu Jiřího Wolfa jde o průběžné kontroly. Potvrdil, že se budou opakovat. "Poté vydáme souhrnnou zprávu, se kterou budete seznámeni," dodal mluvčí.

Dosud na letiště jezdí vozy tří taxislužeb. Vedle žlutých AAA radiotaxi ještě Airport Cars a minibusy Cedaz. Vloni v srpnu Letiště Praha vypsalo tendr na nové provozovatele taxislužby. Zvítězily společnosti Fix a AAA radiotaxi. Kvůli doběhu platných nájemních smluv bude do konce letošního dubna pokračovat systém, který kombinuje nabídku taxislužby, individuální smluvní přepravy a smluvních minibusů. Od května pak začnou fungovat dvě taxislužby, které budou před letištní haly najíždět na principu střídání vozů AAA radiotaxi a Fix. Obě firmy budou mít k dispozici minimálně 140 vozů a deset mikrobusů.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!