Úterý 7. dubna 2020svátek má Heřman, Hermína 19 °C jasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Vandal na Právnické fakultě rozřezal přes sto křesel. Pocházejí z Pražského hradu

Rozřezaný gauč na chodbě Právnické fakulty UK. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rozřezaný gauč na chodbě Právnické fakulty UK. | foto: Facebook Právnické fakulty UK.

Praha Neznámý vandal tento týden nepozorovaně rozřezal 101 kožených křesel a 6 pohovek v budově Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Na svém Facebooku to v pátek dopoledne uvedla fakulta.

„V nedávných dnech někdo v budově PF UK rozřezal 101 křesel a 6 pohovek! Možná jste si toho všimli, možná víte či tušíte, kdo je tímto vandalem/vandalkou/skupinou vandalů. Pokud ano, kontaktujte prosím provozní oddělení,“ vyzývá na svém facebookovém profilu Právnická fakulta Univerzity Karlovy. Její titsková mluvčí Kateřina Mikulcová pro server Lidovky.cz uvedla, že křesla pochází z poválečné doby a byla dříve součástí vybavení Pražského hradu. Škoda tak je podle fakulty finanční, estetická i etická.

21.února 2020 v 09:49, příspěvek archivován: 21.února 2020 v 12:24

„Celá věc je ve fázi vyšetřování a nejvíc mohou pomoci sami studenti, kteří si třeba něčeho nebo někoho podezřelého všimli. Uvidíme, co ukážou kamery,“ upřesnila na dotaz serveru Lidovky.cz Kateřina Mikulcová. Je navíc zkouškové období, kdy je na chodbách prázdno a mohlo tak jít o náhodného návštěvníka. Podle tiskové mluvčí fakulty jde o zcela nečekaný a neobvyklý vandalismus. 

Právnická fakulta odmítá, že by měly být příčinou vandalismu spory mezi studenty a vedením fakulty. „Do žádných souvislostí s nějakými spory to nedáváme. Příští týden snad budeme vědět víc, ale především doufáme, že se podobné věci nebudou opakovat,“ řekla Kateřina Mikulcová. 

Vedení Právnické fakulty v pátek k večeru doplnilo, že událost již vyšetřuje Policie ČR a také byla nahlášena jako pojistná událost pojišťovně.

Premium

KOMENTÁŘ: Koronavirus je hrou o čas. Do roka onemocníme všichni

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nejdéle do roka koronavirem onemocníme všichni. Jde jen o to, aby se lidé s těžším průběhem choroby mohli během...

Premium

Úspěšný recept na koronavirus pochází z Číny a zní jasně: Chce to být tvrdý!

Lidé v ochranných rouškách během ranní dopravní špičky v Pekingu (9. března... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Inspirace pro svět: Jak se vlastně Číně podařilo silně zkrotit zákeřnou chorobu? Zatímco pro většinu Západu se...

Premium

Koronavirus nám vletěl do imunitně naivní populace, tvrdí parazitolog Ježek

Petr Ježek, primář laboratoře klinické mikrobiologie a parazitologie nemocnice... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tým primáře Oddělení klinické mikrobiologie a parazitologie Petra Ježka z příbramské oblastní nemocnice je jedním z...

TEST: Jaká je kosmetika od Nivea Baby?
TEST: Jaká je kosmetika od Nivea Baby?

Dvacet maminek mělo možnost vyzkoušet šetrnou kosmetiku od Nivea Baby, která je určena těm nejmenším do 3 let. Jak dětem vyhovoval micelární gel a krém proti opruzeninám? A sáhly by maminky po této kosmetice znovu?