Sobota 18. ledna 2020svátek má Vladislav 0 °C déšť se sněhem Předplatné LN

Diskuse k článku: Varování BIS o ovlivňování soudů? Nešlo nic dělat, brání se bývalí ministři

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 29
  • Poslední: 13.6.2014 5:47
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Harmacek Milan 13.6.2014 5:47

Pan Blažek (ODS) tím,

že zorganizoval Klausovu amnestii, ztratil jakýkoliv kredit, se k něčemu vyjadřovat.

Kdyby tehdy složil funkci, tak by si mohl dnes hrát na pana spravedlivého.....

12.6.2014 12:10

svinka

svinka Blažek-to on pro klausíka způsob il odvolání JP,aby amnestie proběhla,to on prostřednictvím známývh Nečase domutil,že amnestii podepsal na záchodovém prkénku za dohledu JN.

S. Trkola 11.6.2014 17:19

Kdo může,

být překvapen ??!!Když celí systém před r.89 připravovali

soudruzi v Prognostňáku !!Včetně dosazení Klause do vrcholných postavení !!! Jejich vliv pokračuje vis s.Dlouhý ,jakou dnes zastává  funkci   (komouš až na půdu ) !!!

Mrazeny 9.6.2014 14:17

Korupční justice II

...Když se soudíte, vše posvětí Nejvyšší soud, kde konkurzní věci má na starosti pan Krčmář (hádejte, čí je to manžel) - spoluautor insolvenčního zákona, ve kterém jsou ustanovení jinde v Evropě nemyslitelná (např. že insolvenční soudce nemá žádnou odpovědnost atd.). V Brně je ještě místopředseda soudu, pan Kozák, ten se hlásil na flek po Pořízkovi, což vyvolalo zděšení. Pan Kozák je stejná legenda jako Krčmářová (poznala to i např. Česká spořitelna), ministr Pospíšil se jej snažil sundat z taláru, ale nakonec sundali jeho (nástupce ministr Blažek, kamarád Kozáka, všechny žaloby na Kozáka stopnul).

BIS tohle všechno ví, komu to má referovat, když ti lidi na ministerstvu jsou svázáni s touhle skupinou. Vemte si jen odbor dohledu nebo odbor stížností - pánové Bednařík a Vodrážka - ti vše bezpečně stopnou. Chápu Marvanovou, že to bylo neřešitelné bez radikálního otřesu. Paní Válková je buď součástí systému (pak ji BIS nemůže informovat) nebo je jen ješitná a blbá k tomu.

Mrazeny 9.6.2014 14:17

Korupční justice I

V textu se píše, že konkrétní jména soudců BIS nezveřejnila. Není nutno, ta jména jsou všeobecně známé, největší kauzy dělá Krajský soud v Brně. Soudkyně Krčmářová (můžete si počíst i zde: http://brnensky.denik.cz/zlociny-a-soudy/senator-soudkyne-kradla-i-v-brne20080730.html ) celou dekádu řídí "úspěšné" konkurzy. Jen v Brně je možné, aby insolvenční správce byl opakovaně jmenován předsedou soudu (pan Pořízek) ke stále stejnému insolvenčnímu soudci (byť zákon vyžaduje nahodilost při jmenování). Jen v Brně je možné, aby správce prodával majetek za půl procenta tržní ceny a kupcem byl kamarád správce. To všechno lze, protože to má punc zákonnosti, ty konkurzní majetky se prodávají v dražební kanceláři, kterou ovládá paní Koutná (manželka policejního prezidenta Zlínského kraje). Když se někdo ozve, začne ho stíhat státní zástupce napojený na uvedené lidi (příbuzensky či majetkově). ... pokračování

J. Zeman 8.6.2014 22:41

Nešlo, nešlo, neviditelná ruka trhu vyřeší

vše. :))

P. Bárta 8.6.2014 20:55

Pokud

bude tahle služba produkovat zprávy typu, mohlo by být v neděli teplo, tak skutečně je k ničemu.

M. Zdobinský 8.6.2014 12:52

Na co pak máme BIS a ministerstvo?

To je jen další střípek do mozaiky fungování státu. BIS vynakládá naše peníze na jakési šetření, a výsledkem je ... velké H...NIC. Pardon zpráva. Paní ministryně a páni ministři mají přece jiné starosti,než to, že prosté občany soudí úplatní soudci . No a co? Důležitá je popularita a příští volby. Hlavně dost peněz na kampaň a billboardy a v příštích volbách zase to stádo nějak nablbnem.

P. Balcar 8.6.2014 16:38

BIS je informační agentura

Iniciovat konání v příslušných oblastech musí ti, kterým BIS zprávu podává.

http://www.bis.cz/kdo-jsme.html

... nemá represivní pravomoc – nemůže zadržet, zatýkat ani vyslýchat. Při své činnosti důsledně dbá lidských práv a svobod, a je-li nucena je narušit, děje se tak vždy podle zákonem stanovených pravidel.

F. Skuplík 8.6.2014 11:53

Tento stát je asi totálně v prrr...

Jedině soudy předat Švýcarům a správu země aspoň na jedno vol. období předat Německu!!! Jinak to s tou republikou půjde pořád z kopce!!!

F. Skuplík 8.6.2014 11:36

Blažek odhalil celou tu tragédii se soudy!!!

Nejde s tím nic dělat protože nikdo s tím nic dělat nechce!!!

Proto ta Marvanová byla donucena odstoupit. Báli se že začne dělat pořádek!!!

F. Skuplík 8.6.2014 11:16

To, že soudy někdo ovlivňuje

už přece víme 25 let!!! Jen že nikdo s tím nic nechce dělat, to je ten problém. Dělají svinstva a pak neví kdy ty "NEZÁVISLÉ" soudy budou potřebovat!!! Tak dělat nějaké nápravy a pořádky nikdo nechce dělat. A jak je známo, že ten kdo nechce je horší než ten co nemůže!!!

R. Kirsch 8.6.2014 11:11

Pan Blazek ma pravdu...

Pan Blazek ma pravdu! S timhle obludnym pseudodemo-bordelem (mimochodem nastartovanym jeho vlastní stranou) se uz opravdy neda nic delat!!! Myslim, ze cela slavna ODS si muze smele podat ruku s KSC a oboji odejit mimo zákon a na vecnost...

P. Balcar 8.6.2014 16:41

Blazek ...

je pravděpodobně zapojen do sítě majetkových zájmů okolo brněnského magistrátu a tzv. přesunu brněnského nádraží

http://www.modernibrno.cz/clanek/Komu-patri-Jizni-centrum-v-cervnu-2012-dil-druhy-1877/

K. Janyška 8.6.2014 11:09

Státu musejí šéfovat poslanci, ne úředníci.

V tom je problém problémů. Vůbec nechápu, proč se potom pořádají drahé tzv. svobodné volby... Dzp.

F. Skuplík 8.6.2014 11:29

Re: Státu musejí šéfovat poslanci, ne úředníci.

Taky nevím, když prakticky vládne potom někdo jiný, které nikdo nevolil.

j. kříž 8.6.2014 10:55

česká justice je tak nějak

po vesecku na pohodu

V. Patkoš 8.6.2014 10:12

.

A k čemu kárné řízení je? Stejně se mezi sebou vždycky navzájem podrží. Stačí si vzpomenout na Brožovou.

I. Veselý 8.6.2014 8:55

Pokud prokázané prohřešky

soudců jakéhokoliv soudu (od okresního po ústavní) soudí opět soudci, jejich kolegové, nikam se nedobereme. Viz rozhodnutí "jen" o jejich platech v době nedávné a v článku zmíněná situace v Brně. Policisty vyšetřuje GIBS a soudí obecné soudy, soudce radši nikdo nevyšetřuje protože potom stejně soudí sami sebe.

J. Stejskal 8.6.2014 8:53

Jestli dobře rozumím,

Je všechno v pořádku proto, že s tím stejně nejde nic dělat. Je to jako byste třeba chtěli poručit větru a dešti.

P. Vaňura 12.6.2014 12:54

Pokud se vyskytne nějaký problém,

vyberu některého z generálů SS a pověřím jej, aby to dal do pořádku (A. Hitler v citaci R. Heydricha).

Nebo si myslíte, že takový soudruh Džerdžinský by si se soudcovskou mafií neporadil???

Vlastně by to zvládnul i Putin!

Nefunkční demokracie PŘESTÁVÁ BÝT DEMOKRACIÍ a pak je otázka, jak stav změnit, když velcí dikrátoři nejsou to pravé ořechové. Ale takový Putin by se možná hodil...

r. luzar 8.6.2014 8:48

Je natočený film Příběh Kmotra

Jestli je jenom půlka toho co se tady děje pravda tak to je Humus !

F. Doušek 8.6.2014 8:39

Lang se drží na čele BIS až podezřele

dlouho, Benešová zastupuje stíhaného soudce z Ústí .... Zkrátka - ruka ruku myje.

i. rasmonn 8.6.2014 8:24

že po r.1989

jen převlíkli kabát? no to je jasné píšu to tu už sto let,  že do revoluce tu bylo 80% komunistů a najednou jich není ani 25% kam se poděli ti Komárkové,Kalouskové,Klausové,Zemanové,Zaorálkové,různí ředitelé firem,bank,  všichni jsou nechutně za vodou, nic nikde nechybí a daně nikdy neplatili a jsou z nich milionáři zajímavé.

a soudy? je to jedna velká sebranka a 80% bývalých komunistů zbytek buď v důchodu nebo pods drnem. Nečasové,Topolánkové, ministr Žakuj s návštěvníků ,byl asi za těch 24let nejhorší cocot ze všech.

V. Kusý 8.6.2014 7:59

Už staré české přísloví říká, že když se nechce,

je to horší, než když se nemůže.No a tady se nechce tuplovaně. :-(

P. Balcar 8.6.2014 16:44

Když se chce, tak jde ledacos

Jo jo, tady se očividně nechtělo. Už jen ta výmluva, že zpráva BIS, která nemůže vyslýchat, zatýkat, etc. je moc obecná a že se s tím nedá nic dělat jasně ukazuje, že se hlavně nechce dělat.

M. Pospíšilová 8.6.2014 7:35

Soudkyně JUDr.Karla M. z Olomouce

Soudkyni JUDr.Karle M. z pobočky Kraj. soudu v Olomouci stačí přinést před začátkem jednání půl milionu, doručitelem byl 7x evidovaný agent Stb. K.Cvrk a majetek, kvůli kterému byla odsouzena moje rodina k 35 rokům Jáchymova, získává rodina znárodňovatele. Tato soudkyně vynáší rozsudky bez zdůvodnění a navíc je nesmírně arogantní, aby zakryla svoji úplatnost.

Ovlivňování soudů je celorepublikové!!

K. Novák 8.6.2014 8:01

Re: Soudkyně JUDr.Karla M. z Olomouce

Děsím se možnoxti,že by úplatky nosil 8x evidovaný agent StB.

J. Farmačka 8.6.2014 6:46

Proč nešlo nic dělat je na bíledni

Jeden neználek vedle druhého a všichni dohromady byli ministry z leknutí. Stranické průkazky nahradily tradičně odbornou kvalifikaci a tak když se neumí, nic se opravdu nedá dělat. Jedině snad je vyházet z postů a nahradit skutečnými znalci zákonů a práva vůbec. S každými volbami se ministři střídali jako ponožky bez ohledu na jejich předchozí úroveň působení. Tak to prostě od roku 89 je. Každý nový premiér si vybral svého kámoše po slibu neomezené loajality a to stačilo ke jmenování. Kdo znal nějakého Blažka, průměrného neználka z ODS? Dodnes to nikdo nedokázal spočítat dalšímu mazanému amatérovi Němcovi, který si ze stejného poštu udělal soukromý kšeft na roky předem. Alibistické kecy bývalých ministrů svědčí o jejich totální nekompetentnosti. Buď zdráv český Kocourkove!!!!!!

Premium

Ve škole byla terčem posměchu. Dnes džihádistka Kristýna nenávidí i matku

Pětadvacetiletá Kristýna Hudková a její nastávající Omar Shehadeh | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Plánuje zabíjet. Soudí ji jako uprchlou. Žena z Mělnicka měla problémy s rodiči i spolužáky. Pětadvacetiletá Kristýna...

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...