Vary smetly Ústí rekordní výhrou

Nejvyššího vítězství v extralize dosáhli ve 22. kole hokejisté Karlových Varů. Pro hostující Ústí to byla zatím nejdrtivější porážka od jeho vstupu do nejlepší české soutěže.

Karlovy Vary - Ústí 11:0

Nejjasnější výhry této sezony dosáhla Energie i díky sedmi gólům v přesilových hrách. „Domácím chci pogratulovat k vítězství a i k tomu, jak si s chutí zastříleli. Naše chyby a nedisciplinovanost jim to umožnily,“ řekl ústecký asistent Miroslav Mach.

Západočeši bodovali i v dvanáctém domácím utkání v této sezoně, pokořený Slovan naopak nedokázal navázat na páteční výhru na ledě mistrovské Sparty.

„Výhra na Spartě nás samozřejmě nabudila a mysleli jsme si, že bychom mohli bodovat i v Karlových Varech,“ uvedl Mach.

Ústí bylo v Karlových Varech na kolenou už od úvodu zápasu. Už ve 36. vteřině putoval na trestnou lavici Pazourek a v přesilovce překonal gólmana Přikryla po Grofově přihrávce tvrdou střelou Melenovský. „Tím jsme se úplně sesypali,“ dodal Mach.

Energie využila ve 14. minutě i druhou přesilovou hru, trefil se Skladaný. Po šestnácti minutách to bylo už 4:0. Nejprve se s přehledem prosadil Milan Procházka a na konci 16. minuty prostřelil Přikryla Kristek. Karlovarští touto trefou využili už třetí přesilovku.

„Jsem rád, že mužstvo se i za stavu 4:0 drželo toho, co jsme si řekli,“ uvedl asistent domácích Václav Baďouček. „Měli jsme pořád chuť dávat góly. Možná jsme si nějaké měli schovat na úterý, ale to bohužel nelze,“ zavtipkoval.

Do druhé třetiny hosté nastoupili s brankářem Zikmundem. Ve 29. minutě však už po velkém závaru před hostující brankou skóroval Skladaný. Sedmý gól přidal hned po 27 sekundách závěrečného dějství obránce Dobroň. Ve 45. minutě ujel ústecké obraně Skladaný, se Zikmundem si pohrál a zvýšil na 8:0. Za půl minuty skóroval Skuhravý, „desítku“ pak dovršil Padělek. Výsledek tak dovršil v 58. minutě Milan Procházka. Karlovarský gólman Lukáš Mensator udržel potřetí v sezoně čisté konto.

Branky a nahrávky: 2. Melenovský (Grof), 14. Skladaný (Grof), 16. Milan Procházka (Pech), 16. Kristek (Duben), 29. Melenovský (Skladaný), 38. Skuhravý (Grof), 41. Dobroň (Skuhravý), 45. Skladaný (Hluchý), 46. Skuhravý (Kumstát), 53. Padělek (Prošek), 58.

Milan Procházka (Pech). Rozhodčí: Minář -Chytil, Bryška. Vyloučení: 5:8, Hořava (Ústí) 5 min. a do konce utkání. Využití: 7:0. Diváci: 3080. Třetiny: 4:0, 2:0, 5:0.

***

Hvězdy víkendu

1. Jaroslav Balaštík (Zlín) -Blýskl se hattrickem a posunul se na 11. místo v bodování.

2. František Skladaný (Vary) - Během víkendu vstřelil tři branky a na jednu nahrál.

3. Marek Pinc (Liberec) - Ve druhém zápase v novém týmu vychytal čisté konto.

Události víkendu

* Rekordních jedenáct gólů. Karlovy Vary si vytvořily klubový rekord, Ústí nastřílely jedenáct branek. *Domácí prostředí. Slavia v této sezoně ještě v Sazka Areně neprohrála. Zlín jako devátý tým v řadě odjel z Prahy bez bodu.

14. HC Geus Okna Kladno 22 3 3 3 13 53:80 18

Pozn.: Za názvem klubu je počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry

v prodloužení, prohry, skóre a získané body.