Pátek 26. února 2021svátek má Dorota 0 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Šéf zastupitelů TOP 09: Jak může Svoboda vědět, s kým se schází Hrdlička?

Jiří Vávra, jeden z adeptů na post primátora z řad TOP09 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Vávra, jeden z adeptů na post primátora z řad TOP09 | foto: MAFRA: František Vlček

PRAHA Vztahy mezi pražskými politiky jsou ostré jako chirurgická břitva a nevraživost neotupil ani vyhazov Bohuslava Svobody (ODS) z primátorského křesla. Svoboda v rozhovoru pro sobotní LN řekl, že se nejmenovaný vrcholný politik pražské TOP 09 setkal s Tomášem Hrdličkou (ODS) a Ivo Rittigem. "Je třeba připomenout, že to byl právě pan Hrdlička, kdo Svobodu o politiky přivedl," reaguje Jiří Vávra, šéf pražských zastupitelů TOP 09, v rozhovoru pro server Lidovky.cz.

Lidovky.cz: Odvolaný primátor Svoboda v rozhovoru pro sobotní LN tvrdí, že se "vysoký představitel pražské TOP 09" setkal v restauraci s pány Hrdličkou a Rittigem. Víte o takové schůzce?
Je to slušně řečeno hloupost. Je třeba všem připomenout, že to byl právě pan Hrdlička spolu s Borisem Šťastným, kdo pana bývalého primátora do politiky přivedl. Pokud pan Svoboda ví, s kým se pan Hrdlička schází, pak zřejmě tato pupeční šňůra nebyla nikdy přestřižena.

CO ŘEKL SVOBODA?

Lidovky.cz: O jakém "vrcholném představiteli" TOP 09 Svoboda mluví?
Jednoznačně o Františku Laudátovi (předseda krajské organizace TOP 09 - pozn. red.). Díky tomu se také jasně ukazuje, jak je to přitažené za vlasy. Pan Laudát by se nikdy s těmi pány nesešel. Nemá k tomu prostě důvod. Je to směšné. Zvlášť z úst pana Svobody.

Lidovky.cz: Jak pokračuje jednání na radnici?
Jednoduše. V pondělí v 16 hodin zahájíme jednání s ČSSD. ODS jsme náš návrh předali v pátek odpoledne. Máme jedno přerušené a jedno celé zastupitelstvo a tlačí nás čas.

Lidovky.cz: Vypadá to, že s dohodou s ODS už příliš nepočítáte.
Pokud kolega Pecha (Ondřej Pecha, předseda klubu zastupitelů ODS - pozn. red.) zvedne telefon a zavolá mi, jsem připravený a ochotný s ním jednat.

Lidovky.cz: Vyjasnila se už situace ohledně kandidáta TOP 09 na primátorský post?
Zatím ne.

SLEDUJTE BOJ O PRAŽSKOU RADNICI:

Lidovky.cz: Takže to jméno vyplyne až z jednání s případným koaličním partnerem?
To určitě ne. Bude to po dohodě s koaličním partnerem, ale jen v otázce gescí. Podle toho, jak se rozdělí, bychom se pak domluvili, kdo z nás by na primátora šel. Ale o ten post se u nás nikdo extrémně nepere. 

Lidovky.cz: Pokud by například ČSSD dala najevo, koho by v křesle primátora preferovala, budete to reflektovat?
Myslím, že ne. Je to interní věc. Nerad bych opakoval chyby minulých koalic. Nikdo nemůže diktovat, koho si na primátora budeme přát. 

Policie vyklízí Hlavní nádraží. Jeho obyvatelé si našli nový „Sherwood“

Bezdomovci na pražském Andělu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Narkosvět v legendárním parku u pražského hlavního nádraží, kterému všichni přezdívají Sherwood, se proměňuje a...

Umírají mladší lidé a my s tím nemůžeme nic dělat, říká šéf KARIM o covidu

Jan Beneš, přednosta kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V plzeňské fakultní nemocnici prudce stoupá počet hospitalizovaných s covidem-19. Zatímco v podzimní vlně šlo o...

Tudy ne, přátelé! Příběh dvou turbínových lokomotiv Škoda byl plný řevu a ohně

Turbínová lokomotiva Škoda typ 1 TLo (označení lokomotivní řady ČSD podle... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lokomotivy se spalovací turbínou se v padesátých letech zdály být docela dobrý nápad. I v plzeňské Škodovce jeden typ...