Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Šéf zastupitelů TOP 09: Jak může Svoboda vědět, s kým se schází Hrdlička?

Česko

  19:15
PRAHA - Vztahy mezi pražskými politiky jsou ostré jako chirurgická břitva a nevraživost neotupil ani vyhazov Bohuslava Svobody (ODS) z primátorského křesla. Svoboda v rozhovoru pro sobotní LN řekl, že se nejmenovaný vrcholný politik pražské TOP 09 setkal s Tomášem Hrdličkou (ODS) a Ivo Rittigem. "Je třeba připomenout, že to byl právě pan Hrdlička, kdo Svobodu o politiky přivedl," reaguje Jiří Vávra, šéf pražských zastupitelů TOP 09, v rozhovoru pro server Lidovky.cz.

Jiří Vávra, jeden z adeptů na post primátora z řad TOP09 foto: MAFRA: František Vlček

Lidovky.cz: Odvolaný primátor Svoboda v rozhovoru pro sobotní LN tvrdí, že se "vysoký představitel pražské TOP 09" setkal v restauraci s pány Hrdličkou a Rittigem. Víte o takové schůzce?
Je to slušně řečeno hloupost. Je třeba všem připomenout, že to byl právě pan Hrdlička spolu s Borisem Šťastným, kdo pana bývalého primátora do politiky přivedl. Pokud pan Svoboda ví, s kým se pan Hrdlička schází, pak zřejmě tato pupeční šňůra nebyla nikdy přestřižena.

CO ŘEKL SVOBODA?

Lidovky.cz: O jakém "vrcholném představiteli" TOP 09 Svoboda mluví?
Jednoznačně o Františku Laudátovi (předseda krajské organizace TOP 09 - pozn. red.). Díky tomu se také jasně ukazuje, jak je to přitažené za vlasy. Pan Laudát by se nikdy s těmi pány nesešel. Nemá k tomu prostě důvod. Je to směšné. Zvlášť z úst pana Svobody.

Lidovky.cz: Jak pokračuje jednání na radnici?
Jednoduše. V pondělí v 16 hodin zahájíme jednání s ČSSD. ODS jsme náš návrh předali v pátek odpoledne. Máme jedno přerušené a jedno celé zastupitelstvo a tlačí nás čas.

Lidovky.cz: Vypadá to, že s dohodou s ODS už příliš nepočítáte.
Pokud kolega Pecha (Ondřej Pecha, předseda klubu zastupitelů ODS - pozn. red.) zvedne telefon a zavolá mi, jsem připravený a ochotný s ním jednat.

Lidovky.cz: Vyjasnila se už situace ohledně kandidáta TOP 09 na primátorský post?
Zatím ne.

SLEDUJTE BOJ O PRAŽSKOU RADNICI:

Lidovky.cz: Takže to jméno vyplyne až z jednání s případným koaličním partnerem?
To určitě ne. Bude to po dohodě s koaličním partnerem, ale jen v otázce gescí. Podle toho, jak se rozdělí, bychom se pak domluvili, kdo z nás by na primátora šel. Ale o ten post se u nás nikdo extrémně nepere. 

Lidovky.cz: Pokud by například ČSSD dala najevo, koho by v křesle primátora preferovala, budete to reflektovat?
Myslím, že ne. Je to interní věc. Nerad bych opakoval chyby minulých koalic. Nikdo nemůže diktovat, koho si na primátora budeme přát. 

Autor: