6. dubna 2010 18:30 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

'Vážení soudruzi, zúčastní se Lenin a Stalin,' láká ČSSD na konferenci

V. I. Lenin | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V. I. Lenin | foto: Lidovky.cz

JIHLAVA Tiskové konference, na níž chtějí sociální demokraté na Vysočině představit kandidáty a volební program pro nadcházející sněmovní volby, se podle pozvánky zúčastní i V. I. Lenin a J. V. Stalin. Pozvánku rozeslal novinářům krajský tajemník Oldřich Lempera.

Podle statutárního místopředsedy ČSSD na Vysočině Petra Krčála je pozvánka recesí.

Pozvánka začínající oslovením "vážení soudruzi" je podle Krčála dílem volebního štábu a má vyprovokovat diskusi nad zásadními tématy. "Pozvánka žertovným způsobem dokumentuje, že i s těmi jmény se dá udělat trochu srandy," řekl Krčál.

Místopředsedkyni sněmovny Miroslavu Němcovou, která stojí na Vysočině v čele kandidátky ODS, tato forma recese děsí. "Jestli někdo tímto způsobem zlehčuje totalitu a komunismus, nerozumím tomu. Je to spíš příprava na to, co na nás ČSSD s komunisty chystá," řekla Němcová.

"Zvláště dnes, kdy v žoldu imperialistů narušují naše socialistické soužití různí rádobynovináři a jim podobné odpadlické živly, považujeme vaši účast na setkání za důležitou... Republiku si rozvracet nedáme!," končí pozvánka ČSSD. "Je to legrácka, má reagovat na skutečnost, že jsme neustále spojováni s minulým režimem, což není pravda," řekl lídr sociálně demokratické kandidátky František Bublan.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz