11. září 2019 20:08 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Smrtelná nehoda kamionu a dodávky dlouhé hodiny blokovala silnici u Holic. Hasiči našli barel s žíravinou

Srážka kamionu s dodávkou na Pardubicku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Srážka kamionu s dodávkou na Pardubicku. | foto: HZS Pardubický kraj

Holice (Pardubicko) Při srážce kamionu s dodávkou u Holic na Pardubicku zemřel dnes po poledni jeden řidič. Frekventovaná silnice I/35 byla v obou směrech zhruba sedm hodin uzavřená, zprovozněna byla kolem 19:30. Policisté dopravu odkláněli na objízdné trasy. Hasiči na místě našli barel s žíravinou.

„Jednoho člověka jsme resuscitovali, ale přes naše úsilí zemřel. Další osoba utrpěla lehké zranění,“ uvedl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleš Malý.

Nehoda se stala mezi Holicemi a Chvojencem kolem 12:30. Příčiny srážky policie vyšetřuje, alkohol i drogy u druhého řidiče vyloučila zkouška na místě, uvedla mluvčí pardubické policie Dita Holečková.

Žíravá látka se přidává do hnojiva. Při nehodě látka nereagovala. Hasiči při...
Srážka kamionu s dodávkou na Pardubicku.

U nehody hasiči našli barel s kyselinou diethylentriaminpentaoctovou. Žíravá látka se přidává do hnojiva. „Při nehodě látka nereagovala. Hasiči při manipulaci s barelem používali ochranné obleky a dýchací přístroje,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

ČTK
K. Kvita Dodávka kaput... 22:13 11.9.2019