30. srpna 2018 18:55, aktualizováno  21:05 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V pražských Kunraticích hořel odpad. Policejní odstřelovač zneškodnil tlakovou láhev

Hasiči ve čtvrtek večer likvidovali požár většího množství odpadu v pražských... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hasiči ve čtvrtek večer likvidovali požár většího množství odpadu v pražských... | foto: HZS Praha - Jan Kostík

Praha V sousedství sběrného dvora v Obrataňské ulici v pražských Kunraticích ve čtvrtek večer hasiči zasahovali u požáru většího množství odpadu a sutin. U ohně se vystřídalo asi 60 hasičů ze sedmi profesionálních a sedmi dobrovolných jednotek, s ohledem na jejich počet byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Okolo deváté hodiny večerní oznámili hasiči na Twitteru, že požár je z kompletně zlikvidován. Policejní odstřelovači na místě zneškodnili poškozenou tlakovou láhev.

Kouř z ohně byl viditelný z velké vzdálenosti. „Na ploše asi 20 krát deset metrů hořel odpad v ruinách několika opuštěných objektů,“ popsal mluvčí. Mezi odpadem byly podle něj třeba i pneumatiky. „Požár nezpůsobil větší škody,“ podotkl. Jeho příčinu hasiči vyšetřují společně s policií.

V objektu byly nalezeny tři tlakové lahve, hasiči je vynesli ven a ochlazovali. Jednu z tlakových lahví na místě v malé nádrži zneškodnil policejní odstřelovač. Láhev byla poškozená. „Do nádrže s vodou tlakovou lahev dali hasiči, když jí vynesli z požářiště. Policejní odstřelovače povolal velitel zásahu, aby průstřelem uvolnil tlak v lahvi a nedošlo k nekontrolované destrukci,“ uvedli pražští hasiči na Twitteru.

Hasiči zasahovali v dýchací technice. Chemická služba změřila v okolí areálu koncentrace nebezpečných látek. Ukázalo se, že jsou přípustné, napsali hasiči na Twitteru.

Na místě jsou čtyři profesionální a čtyři dobrovolné jednotky hasičů, s ohledem...
Hasiči zasahují ve čtvrtek u požáru většího množství odpadu a sutin v Praze...

Policie zajišťovala pro hasiče hladký průjezd jejich vozidel, uvedla na Twitteru policejní mluvčí Andrea Zoulová. Policisté v souvislosti s likvidací požáru vymezili bezpečnostní perimetr v oblasti, píše se na policejním Twitteru.

ČTK, Lidovky.cz

SOUTĚŽ: Vyhrajte zábavnou stavebnici pro nejmenší LEGO® DUPLO® Tropický ostrov
SOUTĚŽ: Vyhrajte zábavnou stavebnici pro nejmenší LEGO® DUPLO® Tropický ostrov

Pojďte si s námi zasoutěžit a vyhrajte LEGO® DUPLO® Tropický ostrov. Veselé tvoření podporuje emoční vývoj i rozvoj jemné motoriky. Odpovězte na jednoduchou otázku a získejte krásnou stavebnici.