Neděle 3. července 2022, svátek má Radomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Ve skateparku v Ostrově uhořela dívka. Děti si hrály s ohněm a při tom vzplál molitan

Při požáru molitanu ve skateparku v Ostrově uhořelo dítě. foto: Václav Šlauf, MAFRA

Ostrov (Karlovarsko) - V areálu skateparku v Ostrově na Karlovarsku při požáru molitanu uhořela dvanáctiletá dívka. Potvrdil to starosta Ostrova Jan Bureš (ODS). Příčiny a okolnosti tragické události zjišťují kriminalisté, uvedl krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva. Vzhledem k věku dítěte policie nesdělila bližší informace.
  19:45aktualizováno  20:40
Při požáru molitanu ve skateparku v Ostrově uhořelo dítě, na místě jsou...
Při požáru molitanu ve skateparku v Ostrově uhořelo dítě.

Podle informací ČTK si v pátek odpoledne v areálu skateparku hrály děti s ohněm. Při tom vzplál molitan umístěný na dopadišti. Jedno dítě se už nepodařilo z ohně zachránit. 

Dívka podle starosty nepocházela z Ostrova, do města přijela za návštěvou prarodičů. Podle starosty byl takzvaný foam pit, doskočiště s molitanem, v době tragédie zamčený. I přesto tam ale děti vlezly.

„Vedení města bude v následujících dnech usilovně řešit režim skateparku. Foam pit je z dřevěné a ocelové konstrukce navíc s molitanem. Budeme řešit, jestli ho nepředěláme třeba na betonový,“ řekl Bureš. 

Podle informací policie ve skateparku hořelo po 17. hodině. „Přesně příčiny a okolnosti této tragické události jsou předmětem dalšího šetření kriminalistů,“ uvedla policie na twitteru. 

Požár ve skateparku potvrdil i mluvčí krajských hasičů Martin Kasal. „Případ jsme předali kriminální policii,“ řekl Kasal bez dalších podrobností.

Autoři: ,

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Mohlo by vás zajímat