Neděle 26. ledna 2020svátek má Zora -2 °C zataženo Předplatné LN
2. prosince 2016 10:22, aktualizováno  11:04 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Ve skladu Amazonu v Dobrovízi hořelo. Požár způsobil škodu tři miliony korun

Ve skladu firmy Amazon v Dobrovízi u Prahy ve čtvrtek 1. prosince večer hořelo. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ve skladu firmy Amazon v Dobrovízi u Prahy ve čtvrtek 1. prosince večer hořelo. | foto: ČTK

PRAHA Čtvrteční požár ve skladu firmy Amazon v Dobrovízi u Prahy způsobil škodu tři miliony korun. Vyšetřování příčiny na místě pokračuje, vyloučeno není úmyslné zapálení. Sdělil to mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík. Podle mluvčího českého Amazonu Karla Taschnera distribuční centrum už celé funguje, kromě místa požáru, kde pokračuje vyšetřování a úklid.

Ve čtvrtek večer muselo být evakuováno bylo přes 2800 osob, část z nich se ale brzy vrátila zpátky na pracoviště. Záchranáři ošetřili tři lidi, kteří se nadýchali kouře. Ti byli po preventivním vyšetření z nemocnice propuštěni.

Požár zničil podle mluvčího zboží zhruba v hodnotě 100 000 korun, další je ale kontaminováno zplodinami nebo poničeno vodou z hasicího zařízení.

Americký internetový prodejce Amazon v Dobrovízi otevřel v roce 2013 centrum vráceného zboží a loni tam zahájilo provoz i distribuční centrum firmy.

Ze skladu firmy Amazon v Dobrovízi u Prahy muselo být evakuováno přes 2800...
Ve skladu firmy Amazon v Praze hořelo.

V září byla zprovozněna druhá skladovací věž, což znamená, že je v provozu celá kapacita distribučního centra. V budově je tak možné uložit až 18 milionů kusů zboží a za jeden den vypravit až jeden milion zásilek.

V Amazonu pracuje 2300 stálých zaměstnanců a k tomu další 4000 brigádníků, kteří sem budou dojíždět ve špičce do konce prosince. Přímo u distribučního centra začala nedávno fungovat nová železniční zastávka.

V distribučním centru Amazonu hořelo také letos v říjnu, tehdy se muselo evakuovat 700 lidí. Oheň vznikl na jednom z balíků, který zapálil jeden ze zaměstnanců. Nikdo se nezranil.

ČTK
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Až patnáct procent mladých žen trápí záhadná nemoc. Lékaři si s ní nevědí rady

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Syndrom PCOS výrazně komplikuje početí. Problémy s ním trápí stále více Čechů. Některé rodiny pořízení potomka příliš...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

OTESTOVÁNO: Jak děti bavily věcičky od Fischer Price?
OTESTOVÁNO: Jak děti bavily věcičky od Fischer Price?

Čtrnáct maminek z řad blogerek otestovalo věci pro děti a miminka od značky Fisher-Price. Jak si usínáčky (vydra a ježek), houpátka, sedátka a tři druhy deček vedly v testu přísných kritiků – jejich dětí?