Ve šlágru dominoval Manchester

Reprezentační obránce Zdeněk Grygera si včera odbyl premiéru za Juventus Turín v italské lize

ZAHRANIČNÍ FOTBAL

LONDÝN

Hit Premier League skončil vítězstvím Manchesteru United nad Chelsea 2:0. První gól na Old Trafford vstřelil v nastaveném čase prvního poločasu Tevez, druhý vstřelil Petru Čechovi v závěru zápasu z penalty Saha.

„Blues“, které vedl po odchodu kouče Josého Mourinha poprvé Izraelec Grant, si zkomplikovali život ve 32. minutě, kdy byl vyloučen Obi Mikel za faul na Evru.

Grant se po utkání kriticky vyjádřil k výkonu rozhodčího. „Udělal tři chyby - při červené kartě, před prvním gólem až příliš nastavoval a při penaltě, která nebyla.“

Jeho slova kouč United Alex Ferguson odmítl. „Ano, penalta byla asi přísná. Ale jinak jsme byli jednoznačně lepší než Chelsea.“

V jednoznačnou záležitost se změnil duel Arsenalu s nováčkem Derby County, kterého deklasoval 5:0. O tři branky soupeře pražské Slavie v základní skupině Ligy mistrů se postaral útočník Adebayor. David Rozehnal odehrál další vítězné utkání v dresu Newcastlu, který porazil na svém hřišti West Ham 3:1. Dvě branky vstřelil australský útočník Mark Viduka.

ŘÍM

V dresu Juventusu nastoupil poprvé obránce Zdeněk Grygera, který se podílel na remíze 2:2 na hřišti AS Řím. Staré dámě, v jejíž záloze nechyběl Pavel Nedvěd, zachránil bod krátce před koncem Iaquinta. Tomáš Ujfaluši odehrál celé utkání za Fiorentinu, která zvítězila 1:0 v Catanii. Dvě branky Di Nataleho zajistily Udine vítězství 2:0 nad Regginou. V sestavě Udine se podruhé za sebou představil Tomáš Zápotočný, naopak Tomáš Sivok chyběl i na lavičce náhradníků.

Poprvé od svého přestupu do Parmy se objevil alespoň na lavičce brankář Radek Petr. V dresu Milána odehrál celé utkání obránce Marek Jankulovski.

BERLÍN

Premiérovou trefu v Bundeslize zaznamenal bývalý teplický útočník Edin Džeko, který přispěl k výhře Wolfsburgu 2:1 v Chotěbuzi. U výhry Herthy 3:2 nad Dortmundem byl brankář Jaroslav Drobný. I přes dvě obdržené branky předvedl několik jistých zákroků. Bundesligu okořenil souboj reprezentantů. David Jarolím v barvách domácího Hamburku vyzval Jaromíra Blažka a Tomáše Galáska ve službách Norimberku. Všichni odehráli celé utkání, z něhož unavený Norimberk odešel poražen 0:1. Koller vyšel naprázdno PAŘÍŽ Jan Koller odehrál v dresu Monaka ve Valenciennes zvláštní zápas. Jeho tým prohrával už ve 12. minutě po trefě Audela a ještě do poločasu přišel o vyloučeného Meneze. V divokém závěru rozhodčí rozdal dvě červené karty domácím hráčům, Monaku už ale na zvrat nezbyl čas.

MADRID

Díky gólům Messiho zvítězila Barcelona nad Sevillou 2:1. Sevilla, která bude příštím soupeřem pražské Slavie v Lize mistrů, hrála v sestavě: Palop - Alves, Escudé, Boulahrouz, Dragutinovič -Keita, Renato, Adriano, Poulsen -Jesús Navas, Kanouté.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...