6. září 2013 20:53 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Ve stopách ČSSD. Změnu kandidátky požadují u soudu i odstrčení zemanovci

Zdeněk Štengl | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zdeněk Štengl | foto: MAFRA, Dan Materna

PRAHA Odvolaní představitelé středočeské organizace Strany práv občanů - zemanovci (SPOZ) podali k soudu pro Prahu 1 žádost o předběžné opatření kvůli svému údajně nelegálnímu vyřazení z pozic v čele krajského sdružení.

Vedení středočeské organizace bylo obměněno v srpnu na mimořádné krajské konferenci, kterou odvolané vedení považuje za neplatnou.

ČTĚTE TAKÉ:

Podle bývalých lídrů se do čela středočeské organizace dostali lidé účelově usilující o poslanecký mandát v předčasných volbách. V tomto duchu argumentují v žádosti o vydání předběžného opatření, které by mohlo tuto změnu zvrátit. O podání žádosti na předběžné opatření informovala televize Nova.

Nové vedení zvolili SPOZ kvůli náboru dalších členů

Soud by měl rozhodnout příští týden. Pokud by žádosti vyhověl, způsobil by SPOZ velké problémy při sestavování kandidátek. Nebylo by totiž jasné, jaké je právoplatné vedení ve středních Čechách.

ČTĚTE VÍCE:

Předsedkyní středočeské organizace byla na srpnové konferenci, která se konala oficiálně kvůli pomalému náboru nových členů starým vedením, zvolena Stanislava Tůmová.

Bývalý místopředseda SPOZ v tomto regionu Jiří Vodička však považuje svolání mimořádné konference za neopodstatněné, takže by celý akt měl být podle něj neplatný. Proto připravil žádost o předběžné opatření a pracuje i na žalobě.

ČTK, Lidovky.cz