19. července 2018 18:24 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Ve Strašnicích havaroval autobus, narazil do budovy ČSÚ. Zranilo se 5 lidí

Nehoda si podle prvních informací vyžádala pět lehce zraněných, záchranná... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nehoda si podle prvních informací vyžádala pět lehce zraněných, záchranná... | foto: ČTK

Praha V pražských Strašnicích se ve čtvrtek dopoledne srazil autobus MHD se dvěma osobními auty. Po střetu autobus narazil do budovy Českého statistického úřadu (ČSÚ), podle hasičů je poškozeno převážně opláštění budovy. Nehoda si vyžádala pět lehce zraněných, záchranná služba převezla do nemocnic čtyři lidi. Předběžný odhad škody na autobusu podle mluvčí dopravního podniku Hany Pohanové přesahuje 100 000 korun.

Nehoda se stala okolo 11:00 v ulici Na Padesátém. V místě nehody byl přes den průjezdný pouze jeden jízdní pruh, uvedli policisté. Pohanová před 15:00 řekla, že autobus byl již z místa nehody odtažen, provoz se tak mohl obnovit. 

19.července 2018 v 11:31, příspěvek archivován: 19.července 2018 v 18:14

Po střetu s osobními vozidly narazil autobus do pláště budovy jednoho z tamních úřadů. Na místě zasahují i ostatní složky IZS.

„Po střetu s osobními vozidly narazil autobus do pláště budovy jednoho z tamních úřadů. Na místě zasahují i ostatní složky integrovaného záchranného systému,“ uvedla na Twitteru po nehodě policie. Mluvčí Českého statistického úřadu Petra Báčová se k nehodě nechtěla vyjadřovat. „Obraťte se na policii,“ řekla médiím. 

Nehoda si podle prvních informací vyžádala pět lehce zraněných, záchranná...
Při nehodě autobusu MHD a dvou aut v pražských Strašnicích bylo 19. července...

Na místě zasahovali hasiči z centrály a Strašnic. „Na místě je policie a záchranná služba, která si převzala do péče čtyři zraněné osoby. Provádíme průzkum pláště budovy, která byla dopravní nehodou zasažena,“ uvedli dopoledne hasiči. Později dodali, že byl poškozen hlavně plášť budovy. „Po dohodě s hasiči DPP jim místo předáváme a naše jednotky se vrací na své základny,“ uvedli. 

19.července 2018 v 11:46, příspěvek archivován: 19.července 2018 v 18:14

Průzkumem bylo zjištěno, že dopravní nehodou bylo poškozeno převážně opláštění budovy. Po dohodě s hasiči DPP @DPPOficialni jim místo předáváme a naše jednotky se vrací na své základny.

 Záchranná služba na Twitteru napsala, že na místě bylo ošetřeno pět lidí, čtyři zranění byli přepraveni do nemocnice. „Na místě bylo ošetřeno pět osob (dvě ženy a tři muži - řidiči). Čtyři osoby jsme transportovali do nemocnic, u jednoho muže sepsán negativní reverz. Jednalo se pouze o lehčí poranění,“ uvedli záchranáři. 

19.července 2018 v 12:27, příspěvek archivován: 19.července 2018 v 18:20

DN Strašnice, na místě bylo ošetřeno 5 osob (2 ženy a 3 muži - řidiči. 4 osoby jsme transportovali do nemocnic (TN, FNKV), u jednoho muže sepsán negativní reverz. Jednalo se pouze o lehčí poranění. https://t.co/NIOFYKEXiP

Server Blesk.cz uvedl, že na křižovatce u budovy ČSÚ, kde se nehoda stala, nefungují semafory, jsou prý v rekonstrukci. Podle Martina Lubojeckého, který byl v autobuse, když havaroval, se jedno z aut střetlo s autobusem právě na křižovatce. „Všiml jsem si toho v momentě, kdy BMW vjelo do křižovatky zleva. Blížilo se stejnou rychlostí jako autobus, ani jedno z aut ze začátku nebrzdilo. Přišlo mi, že řidič auta si ze začátku ani nevšiml, že tam ten autobus jede,“ řekl. Autobus podle něj vrazil přímo do auta. „Zdálo se mi, že se řidič autobusu snažil, aby netrefil stromy ani budovu, ale nemohl se jim vyhnout úplně,“ řekl Lubojecký. 

ČTK

Najdete na Lidovky.cz