2. ledna 2018 13:10 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Ve středu bude na severu vydatně sněžit, západ zase potrápí silný vítr

Ve středu má na horách vydatně sněžit (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ve středu má na horách vydatně sněžit (ilustrační foto). | foto: Shutterstock

PRAHA Na severu a severovýchodě České republiky bude během středy trvale sněžit, na horách a v podhůří může napadnout až 20 centimetrů sněhu, na hřebenech hor až 35 centimetrů. Sníh bude mokrý a těžký, meteorologové proto varují před polomy. V západní polovině Čech a na východě území bude ve středu zesilovat vítr s nárazy až 70 km/h, na horách až 110 km/h.

Aktuální výstrahu vydal Český hydrometeorologický ústav.

Upozornění před sněhovou nadílkou platí od středečních 9:00 do 22:00 pro Jablonecko, Liberecko a Semilsko v Libereckém kraji, Trutnovsko, Náchodsko a Rychnovsko v Královéhradeckém kraji, Orlickoústecko v Pardubickém kraji, Šumpersko a Jesenicko v Olomouckém kraji a Bruntálsko v Moravskoslezském kraji.

Silný vítr bude i v Praze, varují meteorologové

„V průběhu dopoledních a odpoledních hodin bude intenzita sněžení přechodně zesilovat, v krátkém období může napadnout až pět cm sněhu, zároveň bude docházet ke snížení dohlednosti,“ uvedl Český hydrometeorologický ústav . Večer bude od západu sněžení přecházet do sněhových přeháněk.

Před silným větrem varují meteorologové v Praze, v celém Karlovarském, Plzeňském a Moravskoslezském kraji a částech Středočeského a Olomouckého kraje. Výstraha platí od 9:00 do 18:00. Vítr bude podle meteorologů zesilovat na čerstvý jižní až jihozápadní a v průběhu odpoledne se v Čechách změní na západní. Během večera částečně zeslábne. 

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!