Úterý 4. srpna 2020svátek má Dominik 17 °C občasný déšť Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Ve středu přibylo v Česku 127 nově nakažených koronavirem. Nejvíce případů hlásí Praha

Zdravotnice měří 23. dubna 2020 teplotu zájemkyni o testování na výstavišti... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zdravotnice měří 23. dubna 2020 teplotu zájemkyni o testování na výstavišti... | foto: ČTK

Praha Počet potvrzených případů nemoci covid-19 v Česku stoupl ve středu o 127, což je nejvyšší denní nárůst od 21. dubna. Více než 100 nových případů za den odhalily testy naposledy koncem minulého pracovního týdne. Ve čtvrtek zatím přibylo 53 nakažených.

Od začátku epidemie se novým koronavirem v Česku nakazilo 10 830 lidí, z nichž se už přes 70 procent uzdravilo. V souvislosti s koronavirem dosud zemřelo 345 lidí, šest z nich tuto středu a jeden ve čtvrtek. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví k čtvrtečním 17:30.

Ve středu provedly laboratoře v Česku 3765 testů na nový koronavirus, o 833 méně než v úterý. Pozitivních bylo 3,37 procenta vzorků.

V minulém týdnu ve čtvrtek a pátek narostl denní počet nově potvrzených případů covidu-19 z několika desítek případů na 118, respektive 126. O víkendu počet nově odhalených případů naopak výrazně klesl, pravděpodobně v důsledku nižšího počtu provedených testů. V pondělí laboratoře odhalily 63 nových případů a v úterý 89.

Po odečtení vyléčených a zemřelých od celkového počtu nakažených je v Česku v současnosti 2836 lidí s covidem-19. U většiny pacientů má nemoc lehký průběh. Hospitalizováno je podle posledních údajů ministerstva zdravotnictví 131 nakažených, stav 13 z nich lékaři hodnotí jako těžký.

Z jednotlivých regionů bylo dosud nejvíce případů nákazy zaznamenáno v Praze, a to 2465. Hlavní město má také největší podíl evidovaných případů na počet obyvatel. Na každých 100.000 obyvatel metropole připadá přibližně 186 nakažených.

Podobná je situace v Moravskoslezském kraji, kde bylo od začátku epidemie do čtvrtka potvrzeno 2194 případů onemocnění. Na každých 100 000 obyvatel tak připadá téměř 183 potvrzených případů covidu-19.

Krajská hygienická stanice (KHS) v Ostravě znovu nařídila plošné testování pracovníků dolů ČSM-Sever a ČSM-Jih společnosti OKD na Karvinsku. Během zhruba tří týdnů tam postupně zaevidovala 149 nakažených. Jde o 95 zaměstnanců OKD a 54 pracovníků dodavatelských firem. Podle hygieniků není jasné, zda nákaza souvisí s ohniskem v Dole Darkov, kde už je situace stabilizovaná, je tam sice 506 nakažených, ale od minulého pátku přibylo jen sedm nových.

Kůže je zrcadlem vnitřních chorob, říká lékař. Jaké nemoci může ukázat?

Petr Arenberger, kožní lékař a ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyrážka s pupínky, puchýřky i problémová pigmentová znaménka dokážou pěkně znepříjemnit život, ale mohou být také...

VELKÝ TEST ELEKTROKOL 2020: Horská kola s pevným rámem

Horská kola s pevným rámem: Testovaný model EasyBike Egoist | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Elektrokolo s pevným rámem je univerzál vhodný jak do terénu, kde pomohou širší pneumatiky a odpružená vidlice, tak na...

Panny si užijí lásky, nový vztah čeká Lvy. Horoskop pro všechna znamení

Lev | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Oheň charakterizuje znamení Lva navenek, vzduch jej ovlivňuje uvnitř a oba živly se navzájem doplňují a podporují. Lidé...

Ověřeno: Vyrazte s dětmi do BRuNO family parku a zažijte spoustu dobrodružství
Ověřeno: Vyrazte s dětmi do BRuNO family parku a zažijte spoustu dobrodružství

Užíváte si léto na výletech? Pak pro vás máme tip, kde se děti opravdu vyřádí. Zamiřte do moravské metropole, a to do BRuNO family parku. Najdete...