Čtvrtek 26. listopadu 2020svátek má Artur -2 °C zataženo Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Ve Svitavách u nádraží shořel opuštěný dům, vlaky byly odkloněny

Požár staré budovy u nádraží ve Svitavách zastavil navečer provoz na hlavní... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Požár staré budovy u nádraží ve Svitavách zastavil navečer provoz na hlavní... | foto: ČTK

Svitavy Požár bývalého sila u nádraží ve Svitavách zastavil v neděli provoz na hlavní železniční trati z Čech na Moravu.Část sutin z objektu se zřítila na kolejiště, budovu bude zřejmě nutné strhnout. Vlaky na dálkových trasách jezdily odklonem. Místo požáru hasiči střežili celou noc.

Silo má čtyři patra a je opuštěné. Stojí blízko trati a obchodní zóny s marketem Albert. Požár byl nahlášen v 17:40. Objekt byl brzy v plamenech, propadla se střecha. 

„Štítové zdi budovy spadly dovnitř objektu, část boční zdi spadla do kolejiště, strhla část trakčního vedení, které bylo už v té době vypnuté,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Vilímková. „Zda došlo při pádu štítové zdi k dalším škodám, se bude prověřovat. Z bezpečnostních důvodů není možné přibližovat se k objektu,“ informoval Horáková.

Plameny, které šlehaly z objektu, a odlétávající žhavé jiskry způsobily další požáry v okolí. Jiskry zapálily střešní krytinu na střeše dvou domů, byla také poškozena střešní fólie na novostavbě azylového domu. Velký žár poškodil i trolejové vedení.

Podle vyšetřovatelky hasičů v opuštěném objektu v posledních letech hořelo několikrát, vždy šlo o menší požáry. V objektu pobývali bezdomovci.

Do Svitav zamířil také bourací bagr ze záchranného útvaru v Hlučíně, uvedli hasiči na webu. Hasiči chladili okolí, aby se oheň nešířil. Až bude místo zcela bezpečné, mohou ho ohledat vyšetřovatelé a zjistit příčinu požáru. Zřejmě teprve potom přijde na řadu bourání ruiny. Místo hlídá policie, aby se nikdo nedostal blízko a nezranil se, dodala Vilímková.

Trakční vedení vypnula Správa železniční dopravní cesty záhy po nahlášení požáru. Budova stojí v ochranném pásmu kolejiště, respektive hned u trati. Dle informací Českých drah dálkové vlaky jezdily odklonnou trasou, motorové vlaky jezdily bez omezení.

Plaga: Stát zaplatí doučování slabších žáků, zvažujeme školu o prázdninách

Ministr školství Robert Plaga | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Příští týden by už konečně mohlo být zřejmé, kdy se minimálně prvňáčci a druháci vrátí do školních lavic. Do konce...

Covid může zabíjet i kvůli přehnané imunitě. V ohrožení nejsou jen oslabení

Druhá vlna pandemie v pražské nemocnici Na Bulovce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Většina nakažených vyleží covid-19 doma. Pro část pacientů s vážným průběhem je ale koronavirus doslova zabijákem. Tedy...

ANALÝZA: Mlčenlivá pomsta. Američané se bojí říkat, co si myslí, ukázaly volby

Jak volilo americké vnitrozemí? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Amerika odvolila a nikdo nevěděl, kdo vyhrál, i když Joe Biden to pak začal mít stále více na dosah, byť jen o nos. Ale...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!