15. června 2018 14:24, aktualizováno  18:12 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Žena s dětmi našla ve Vltavě tělo. Jde o ztraceného hledače kešek, potvrdila policie

Policie ČR potvrdila, že nalezené tělo patří v sobotu ztracenému muži. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie ČR potvrdila, že nalezené tělo patří v sobotu ztracenému muži. | foto: Policie ČR

PRAHA Ve Vltavě u Slovanského ostrova v Praze bylo v pátek nalezeno tělo muže. Sdělil to mluvčí policie Jan Rybanský. Policie ČR později odpoledne potvrdila, že tělo patří 28letému hledači kešek, který byl od soboty nezvěstný. Na místo nálezu nedaleko oblíbené půjčovny šlapadel přijel i koroner záchranné služby. Muže bezmála týden hledali potápěči pražských hasičů a hlídky poříční police.

Tělo podle severu Blesk.cz objevila žena, která se na řeku vydala společně se dvěma dětmi na šlapadle.

Nezvěstný muž se v sobotu odpoledne vydal s třemi přáteli hledat takzvané kešky ukryté v podzemí Motolského potoka, kde je zastihla prudká bouře s přívalovým deštěm. Dvěma z nich se podařilo zachránit, sedmadvacetiletou ženu našli ještě ten den večer policisté utonulou pod Jiráskovým mostem.

„Okolo 13:00 jsme přijali oznámení o nálezu lidského těla na Vltavě bez známek života,“ uvedl v pátek Rybanský.  Na místo kromě policistů vyrazili i kriminalisté z výjezdové skupiny a z útvaru pátrání. „Krátce před 16:00 bylo definitivně potvrzeno, že řeka vynesla na břeh skutečně tělo 28letého muže, pohřešovaného v souvislosti se sobotní nešťastnou událostí v Motolském potoku,“ uvedl Rabanský.

15.června 2018 v 17:45, příspěvek archivován: 15.června 2018 v 18:00

Pražští kriminalisté potvrdili totožnost muže nalezeného v pátek po poledni u Slovanského ostrova. Více zde: https://t.co/HkzloQ75bM https://t.co/Qq3WmJNZap

Pátrání začalo hned poté, co dva zachránění hledači kešek oznámili, že s nimi ve čtyřkilometrové stoce byli ještě dva lidé. Ještě večer našli utonulou ženu, pohřešovaného muže hledali zatím marně. Policisté a potápěči postupně prohledávali dno řeky v místech, kde Motolský potok po čtyřech kilometrech pod zemí ústí na smíchovské náplavce do řeky, Vltavu po proudu postupně až k Trojskému mostu i celou podzemní stoku.

Geocaching, kterému se čtveřice mladých lidí věnovala, je hra na pomezí sportu a turistiky, kdy se v terénu hledají ukryté schránky pomocí satelitní navigace. V Česku si získala velkou oblibu.

ČTK
J. Novák 567 Další vítěz hry na schovávanou... 5:50 16.6.2018
p. vojvodík hloupá smrt 2 lidí. 23:44 15.6.2018

Najdete na Lidovky.cz