Pátek 9. června 2023, svátek má Stanislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Daněk v centru Prahy? Pod mostem si ho všimli kolemjdoucí, z Vltavy ho zachránili hasiči

Česko

  15:04
PRAHA - Nevšední pohled se naskytl v neděli v poledne v centru Prahy. Městská policie byla totiž přivolána k odchytu daňka. Zvíře, které uvízlo ve Vltavě pod Mostem Legií a následně začalo plavat museli nakonec zachraňovat hasiči. Nyní je v rukách veterinářů.

Daňka si v centru Prahy všimli kolemjdoucí, kteří obratem zavolali Městskou policii. Ta na potulující se zvíře upozornila odchytovou službu. Jelikož se ale daněk nacházel ve vodě, bylo zapotřebí přivolat i hasiče, kteří mají člun. 

Hasiči nakládají zajištěného daňka.
Daňka hasiči zajistili do speciální bedny.

Daněk se ale hasičů lekl a začal plavat dál od břehu, popsal serveru Lidovky.cz mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Hasičům se vystrašené zvíře podařilo odchytit do člunu a zajistit do bezpečnostního boxu. Spolu s Městskou policií ho pak předali veterinářům.

Daněk ve Vltavě.

Akce zaujala mnoho lidí, kteří to sledovali ze břehu. Co daněk v centru Prahy dělal nikdo neví. Záhadou je i způsob, jakým se dostal pod most. 

Zobrazit celou fotogalerii

Prohlédněte si pohodlně všechny fotografie

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...