Čtyři hudební trolejbusy vyjedou v devatenáct hodin od točny pod halou Novesta, v každém z nich bude jedna kapela. Cestující uslyší jazzové Ležérně a vleže, zlínské hiphopové duo IdeaFatte, českou rockovou kapelu November 2nd a hospodský šraml v podání dua Huso. Každý z trolejbusů pojede po speciální trase ve směru Louky, Příluky a centrem Zlína. „Zastavovat nebudeme. Nastoupit a vystoupit budou moci posluchači vždy jen na točně,“ řekla jedna z organizátorek akce Zuzana Vinklárková. Trasa dlouhá 25 minut se pojede čtyřikrát. Tím ale festival neskončí. Ve zlínské Zelenáčově šopě, rockovém klubu Golem a univerzitní budově U2 se uskuteční další koncerty BUsFEsTu. Zahraje jazzová kapela Apoaché, Laura a její tygři a vystoupí písničkář James Harries.
Josef Kocháň, ředitel Dopravní společnosti Zlín–Otrokovice, která dopravu v obou městech zajišťuje, měl zpočátku obavy. Uznal však, že myšlenka je krásná. Bál se hlavně zajištění bezpečnosti kapel a cestujících. Studenti tak museli splnit další podmínky. Šlo například o připojištění kapel; riziko, které s sebou jízda přináší, je na organizátorech.
Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání
Regionální mutace| Lidové noviny - Morava


















